Zahrada a rostliny

Splňte si sen o terase. Jak se nedopustit zbytečných chyb?

Sníte o tom, že se po dlouhém pracovním dni natáhnete na lehátko na terase a vydatně si odpočinete na čerstvém vzduchu? Máte to ale jeden háček. Chybí vám terasa. Kéž byste na ni mysleli již v době, kdy jste stavěli či rekonstruovali dům… Můžete to však napravit nyní a postavit si terasu, kterou vám budou všichni upřímně závidět. Na co byste si měli dát pozor?

Připlaťte si za kvalitu, nebudete litovat

V prvé řadě byste měli přijmout fakt, že za málo peněz dostanete málo muziky. Proto se na materiálech nesnažte ušetřit – naopak se poohlédněte po řešení, které bez problému obstojí i ve venkovních podmínkách. Terasu se snažte vnímat jako další místnost, byť nebude obehnána stěnami.

Jak vyřešit zastřešení?

Jednou z otázek, na které si budete muset odpovědět, je ty zastřešení. Přikloníte-li se k pevné stříšce, měla by být transparentní, jinak zbytečně odcloní sluneční paprsky od vašich oken. Ještě lepší je však markýza – můžete ji kdykoliv vytáhnout či zatáhnout podle potřeby.

Jaký materiál je ten NEJ?

Tím hlavním je ovšem podlaha, respektive materiál krytiny. V tomto směru máte množností velmi mnoho, ale určité materiály nejsou do našich podmínek ideální jako v jiných zemích. Příkladem budiž dlažba, která se často využívá v zemích jižní Evropy. Vzhledem k tomu, že se na jejím povrchu tvoří námraza, nejde o příliš bezpečné řešení.

Velmi oblíbené jsou terasy z exotického nebo jehličnatého dřeva. Dobrou volbou mohou být například exotický teak, bangkirai, massaranduba, bukit, garapa nebo ipe. Tyto dřeviny mají vysokou hustotu a snesou vyšší zatížení. Navíc obsahují látky, které dřevu propůjčují trvanlivost.

Cenově dostupnější, ale neméně kvalitní jsou terasy ze sibiřského modřínu. Jeden z nejtrvanlivějších jehličnanů obsahuje speciální pryskyřici. Ta ho chrání před napadením houbami a zároveň odpuzuje vodu.

Chcete se o terasách z uvedených dřevin dozvědět více? Informace najdete na www.au-mex.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.