Zahrada a rostliny

Splňte si sen o terase. Jak se nedopustit zbytečných chyb?

Sníte o tom, že se po dlouhém pracovním dni natáhnete na lehátko na terase a vydatně si odpočinete na čerstvém vzduchu? Máte to ale jeden háček. Chybí vám terasa. Kéž byste na ni mysleli již v době, kdy jste stavěli či rekonstruovali dům… Můžete to však napravit nyní a postavit si terasu, kterou vám budou všichni upřímně závidět. Na co byste si měli dát pozor?

Připlaťte si za kvalitu, nebudete litovat

V prvé řadě byste měli přijmout fakt, že za málo peněz dostanete málo muziky. Proto se na materiálech nesnažte ušetřit – naopak se poohlédněte po řešení, které bez problému obstojí i ve venkovních podmínkách. Terasu se snažte vnímat jako další místnost, byť nebude obehnána stěnami.

Jak vyřešit zastřešení?

Jednou z otázek, na které si budete muset odpovědět, je ty zastřešení. Přikloníte-li se k pevné stříšce, měla by být transparentní, jinak zbytečně odcloní sluneční paprsky od vašich oken. Ještě lepší je však markýza – můžete ji kdykoliv vytáhnout či zatáhnout podle potřeby.

Jaký materiál je ten NEJ?

Tím hlavním je ovšem podlaha, respektive materiál krytiny. V tomto směru máte množností velmi mnoho, ale určité materiály nejsou do našich podmínek ideální jako v jiných zemích. Příkladem budiž dlažba, která se často využívá v zemích jižní Evropy. Vzhledem k tomu, že se na jejím povrchu tvoří námraza, nejde o příliš bezpečné řešení.

Velmi oblíbené jsou terasy z exotického nebo jehličnatého dřeva. Dobrou volbou mohou být například exotický teak, bangkirai, massaranduba, bukit, garapa nebo ipe. Tyto dřeviny mají vysokou hustotu a snesou vyšší zatížení. Navíc obsahují látky, které dřevu propůjčují trvanlivost.

Cenově dostupnější, ale neméně kvalitní jsou terasy ze sibiřského modřínu. Jeden z nejtrvanlivějších jehličnanů obsahuje speciální pryskyřici. Ta ho chrání před napadením houbami a zároveň odpuzuje vodu.

Chcete se o terasách z uvedených dřevin dozvědět více? Informace najdete na www.au-mex.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.