Skvělé tipy

O čistotu vzduchu se stará vzduchotechnika

Malé, domácí čističky si často pořizujeme i domů. V kanceláři nám pak stačí jedna větší na celé patro. V průmyslových halách a provozech už je ale potřeba trochu výkonnější systém.

Čistý vzduch pro zdraví

Při jakékoli manipulaci se surovinami či při jejich zpracování dochází ke vzniku prachu a znečišťování vzduchu. Broušení, sváření, sekání, mletí a další činnosti vytváří nečistoty a prach. Často navíc obsahují i škodlivé částice, které není ideální dýchat, proto se o čistotu vzduchu starají filtrační systémy. Filtrování vzduchu je v mnoha provozech nejen nutností, ale jejich využití často požadují různé normy a nařízení kvůli ochraně zdraví zaměstnanců. Průmyslová filtrace vzduchu však své využití najde nejen ve výrobních halách a zpracovatelských závodech, ale také v obchodních centrech nebo kancelářských budovách. Navíc ji lze kombinovat s klimatizací nebo naopak s vytápěním.

Minimalizace exploze

Podle zaměření provozu jsou na filtrační systém kladeny různé požadavky. Svou roli hraje i typ prachu, který je nutné odsávat. Pro prach v brusírnách se používá silnostěnné potrubí, protože je abrazivní. Dřevní prach je zase velmi lehký, všude poletuje a dokáže být i nebezpečný. Stačí jen doma zkusit zabrousit něco smirkovým papírem a víme, kolik pilin a prachu nám vzniklo. Ve dřevozpracujících závodech je nečistot mnohem více, což už představuje i bezpečnostní riziko. Dřevní prach je považován za explozní, tedy je u něj riziko vytvoření podmínek pro vznik výbuchu. Proto je nutné zajistit odsávání pilin, dřevních vláken i prachu, aby se rizika minimalizovala a bylo zajištěno bezpečné pracovní prostředí.

Včasné odsávání prachu a dalších nečistot a filtrace vzduchu pomáhají udržet pracoviště v čistotě a mít na něm čistý vzduch bez škodlivých částic. Kvalitní vzduchotechnika je potřebná pro zdravé prostředí bez ohledu na odvětví průmyslu.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.