Exteriér

Zámková dlažba dodá okolí vašeho domu šmrnc

Exteriér vašeho domu si zaslouží plnou pozornost. Ostatně je jakousi vizitkou, na základě které si vaši přátelé, známí i náhodní kolemjdoucí udělají obrázek o tom, jak žijete. Ale nejde jen o upravenou zahradu, ale i o nezatravněné plochy. Dnes vám prozradíme, jak si počínat při výběru dlažby. Tu lze využít nejen pro příjezdovou cestu, terasu, menší cestičky nebo v okolí bazénu. Zřejmě nejrozšířenější je zámková dlažba, která se vyrábí z kvalitních betonových směsí. Jaké jsou její největší výhody a nevýhody?

Proč si pořídit zámkovou dlažbu aneb jaké jsou její přednosti?

Zámková dlažba představuje optimální řešení pro více zatěžované plochy. Vzhledem k tomu, že jde o volně ložené betonové prvky, nemusíte se obávat poruch, které mohou nastat vlivem klimatických podmínek, nesprávnou technologii pokládky nebo použitím nevhodných lepidel.
Mezi největší výhody zámkové dlažby patří okamžitá pochůznost, vysoká mechanická odolnost, rozebíratelnost, jednoduchá oprava poškozených prvků a pokládka, která je jen minimálně závislá na počasí. Za zmínku stojí také paroprodyšnost, protiskluznost a skutečnost, že nebudete muset řešit diletace. Navíc si můžete vybrat z širokého spektra barev a typů.

Vše má své „mouchy“, dokonce i zámková dlažba

Rozhodnete-li se pro realizaci zámkové dlažby, počítejte s několika nevýhodami a omezeními. V prvé řadě jde o relativně pracnou přípravu podkladu. Ten se musí příslušnou technikou zhutnit a vyrovnat. Přípravu podkladu v žádném případě nepodceňujte, protože právě na jeho pevnosti závisí stabilita zámkové dlažby. Kvůli špatně připraveného podkladu může dlažba dodatečně sednout nebo se při vyšším zatížení propadat.

Časově náročná je také následná pokládka jednotlivých dlaždic. Při dodatečné úpravě se neobejdete bez odpovídajících nástrojů.
Zároveň se připravte na velkou špinivost a náchylnost napadání mechy a plísněmi. Na „vině“ je pórovitá a nasákavá struktura dlažby, která je pro plísně a mechy ideálním prostředím. Tomu však lze poměrně snadno předejít aplikací speciálních nástřiků. Vegetaci, která se objeví ve spárách, lze odstranit herbicidy.

Kde pořídit kvalitní, ale přesto cenově dostupné betonové prvky?

I navzdory nevýhodám, se kterými musíte počítat i v případě jiných materiálů a typů dlažby, je zámková dlažba více než přijatelná pro většinu běžných exteriérů. Je velmi estetická a hodí se do míst s předpokládanou vysokou zátěží či nutností častějšího přístupu k rozvodům a sítím.
Kvalitní stavební prvky za příjemné ceny najdete u specializovaného prodejce na www.vavbuilding.cz. Vyberte si dlažbu, která bude korespondovat s vašim domem a ostatními venkovními prvky – exteriér vašeho bydlení bude vypadat mnohem lépe!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.