Stavba kachlových kamen: Šikovný kutil ji zvládne svépomocí, ostatní by měli vyhledat profesionály

Pohráváte si s myšlenkou na klasická kachlová kamna? Ačkoliv se může zdát, že patří především do klasických interiérů chat a chalup, mají své čestné místo i v domácnostech. Oproti krbové vložce či krbu mají kamna podstatné výhody. Mimo to, že vypadají velmi stylově a navodí originální atmosféru, vyzařují přirozené a zdravé teplo, nejsou náročné na provoz (z hlediska obsluhy i nákladů), nespotřebovávají vzduch z místnosti a mají vysokou účinnost. Pokud vás tyto argumenty přesvědčí, můžete se pustit do realizace.

Ke stavbě kachlových kamen budete potřebovat materiál i zkušenosti

Hned na úvod podotýkáme, že stavba kachlových kamen není příliš snadná. Neobejdete se bez zkušeností a budete muset dodržet určité technologické postupy. Veškeré potřebné informace sice seženete na internetu a v odborné literatuře, nicméně ani to nezaručí stoprocentní výsledek. Užitečná jsou také podrobné videonávody na YouTube. Prvním krokem je shánění materiálu. Budete potřebovat spoustu betonu, cihel (ideální jsou šamotové), kovářské prvky a kachle. Ty si můžete nechat vyrobit na míru, ale počítejte s vyšší investicí. Ta však za unikátní kachlová krbová kamna, která nemá nikdo jiný, stojí. Sehnat materiál je v dnešní době internetu otázkou peněz (a času), které jste ochotni investovat. Jakmile budete mít všechen materiál doma, můžete se směle pustit do práce.

Chcete si nechat postavit kamna na míru?

Ale co když nemáte duši kutila, ale přesto si interiér bez kachlových kamen nedokážete představit? Obraťte se na odborníky, kteří je pro vás postaví na míru. Nechcete-li riskovat, že nebudou vypadat dle vašeho očekávání, kontaktujte kvalifikované kamnáře ze českobudějovické společnosti STAKA. Ta se stavbou, rekonstrukcí a drobnými opravami topidel všeho druhu zabývá již od roku 1994 a od roku 1995 je členem Cechu kamnářů. Na kachlová kamna a krby České Budějovice se můžete zajet podívat do showroomu, případně se inspirovat fotogalerií na www.staka.cz.

Publikováno: 10. 02. 2015

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: krby české budějovice | stavba kachlových kamen