Rekonstrukce domu

Nová okna zamezí únikům tepla

Pokud vás minulé články motivovaly ke změně dodavatele elektřiny či plynu, udělali jste prví krok k tomu, aby ve vaší rodinné kase zůstalo o několik tisíc více. Změna dodavatele je však jen jedna z mnoha možností, jak snížit energetickou spotřebu v době a dnes se podíváme na další alternativu, která s sebou přináší i další výhody. Pro majitele novostaveb je následující bezpředmětný, protože ti pravděpodobně plastová okna či eurookna mají. Ti ostatní, kteří se ještě k realizaci plastových oken neodhodlali, by měli zbystřit pozornost. Mohlo by se zdát, že jsou plastová okna standardem, ale stále je mnoho lidí, kteří nákup moderních oken odkládají. Hlavním důvodem je vyšší vstupní investice.

Plastová okna by měla být prioritou

Obrovská konkurence nutí výrobce plastových oken tlačit cenu dolů. Momentálně lze kvalitní plastová okna pořídit za přijatelnou cenu, o které jsme si mohli před deseti, patnácti lety, nechat zdát. I přesto je mnohé z nás několik desítek tisíc vysokou částkou, kterou nemůžeme najednou složit. Nová okna bychom však neměli opomíjet a podívat se na investici i z druhé stránky. Přes nedostatečně utěsněné okenní otvory uniká obrovské množství tepla a z dlouhodobého hlediska se pořizovací cena plastových oken vrátí právě na úspoře za energie. Nedaří-li se vám ušetřit celou částku, případně čekají-li vás důležitější investice, požádejte o úvěr. Zde skutečně platí, že čím rychleji, tím lépe. Většina obcí nabízí výhodné účelové úvěry, které můžete využít právě na realizaci nových oken. Splátky jsou velmi nízké (to samé platí o úrokové sazbě), takže nijak výrazně nezatíží rodinný rozpočet.

Další výhody plastových oken

Plastová okna s sebou přináší celou řadu dalších výhod. Nebaví vás několikahodinové mytí zašlých okenic a okenních rámů? Plastová okna jsou, co se údržby týče, nenáročná a umývání se tak stane otázkou několika desítek minut. Neměli bychom také opomenout estetické hodnoty – sami si můžete vybrat z celé řady variant a barevných kombinací a sladit tak okenní rámy se zbytkem interiéru/exteriéru. Stále váháte? Koukněte na www.aneko.sk a neodoláte.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.