Zahrada a rostliny

Jaké pokojové rostliny patří na balkon?

Chcete svůj balkon trochu zpestřit a dodat mu krapet svěžesti? Letní měsíce lákají k tomu, abyste s na svůj balkon umístili krásné pokojové nebo jiné rostliny. Abyste oživili netradiční část domu, vsaďte na popínavky, které kvetou do všech barev duhy. Navíc jsou skvělé na udržování a péči, potřebují jenom minimum místa a velmi rychle rostou.

Popínavky potřebují oporu

Abyste však neměli na balkoně hotovou nevzhlednou a svůj život žijící džungli, je zapotřebí popínavé rostliny trochu usměrnit. Pomoct mohou regály na květiny, do kterých truhlíky usadíte a balkonu tak dodáte řád a přehlednost, případně nezapomeňte na oporu, díky níž nebudou rostliny padat a budou růst hezky do výšky.

V posledních letech jsou atraktivní hlavně dřevěné treláže, které jsou ve tvaru mříží a jsou tedy univerzálním oporným systémem. Většinou se umísťují do volného prostoru, někdy i na fasádu domu, ovšem zde se musí počítat i s případným poškozením fasády ze strany rostlin.

Oporou mohou být i jednoduché bambusové tyčky nebo provázky a dráty.

Konkrétní druhy popínavých rostlin

Skupina popínavých rostlin, které můžete umístit na balkon je skutečně široká. Mezi pěstiteli je stále více oblíbená takzvaná černooká Zuzana, která k nám doputovala z daleké exotické Afriky. Její květy jsou sice výrazně žluté, uvnitř mají černé či někdy žlutooranžové oko.

Kromě této rostliny je vhodný i zimolez, u něhož si můžete vybrat, jestli chcete opadavou nebo poloopadavou či stálezelenou verzi. Jedná se spíše o keřík, který však na balkoně velmi hezky vynikne.

Nebo také mina je velmi atraktivní, i když u nás poměrně neznámá. Pochází až z Mexika a velmi často se pěstuje jako letnička, která se však může vyšplhat až do šestimetrové výšky.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.