Skvělé tipy

Gruzínská vína: Důvody, proč je ochutnat

Všichni milovníci vína ví, že nejlepší odrůdy nemáme jenom u nás, ale že se víno pěstuje prakticky po celém světě. Ano, známe vína z Francie, Itálie, Portugalska, Španělska, ale na ostatní kouty světa se tak nějak zapomíná. Přitom skvělá vína se dovážejí také například z Gruzie! Nevěříte?

Jaké jsou hlavní gruzínské vinařské oblasti?

Víno se v Gruzii vyrábí prakticky po celé zemi, nejzajímavější jsou však oblasti Kachetie, Imereti, Kartli, Svanetie, Adžárie a další. Tradiční metoda výroby gruzínských vín zahrnuje hliněné nádoby ve tvaru vejce nazývané gvevri. Tato technika je dokonce zapsána na světový seznam nehmotného dědictví UNESCO. To už máme hned první důvod, proč tato vína ochutnat! Gruzie je hned po Moldavsku druhou zemí na žebříčku objemu produkce hroznů z bývalých sovětských zemí, což značí jeho oblíbenost na trhu – a tady máme druhý důvod.

Proč jsou gruzínské hrozny jiné?

Klimatické a územní podmínky jsou v Gruzii pro výrobu vína naprosto ideální. Léta jsou zde velice slunečná, nicméně zimy jsou mírné, takže nedojde k úplnému zmrznutí hroznů. Navíc plody ovlivňují také přírodní prameny, které stékají z kavkazských hor do údolí. Také vlhký vzduch ovlivňovaný Černým mořem určuje ty nejlepší podmínky pro pěstování hroznů. Není to další důvod, proč toto víno ochutnat?

Darujte gruzínské víno

Dárková balení vín jsou skvělou volbou, jak potěšit někoho blízkého. Víno je totiž vděčným dárkem, a v případě toho gruzínského máte jistotu, že prostě nešlápnete vedle.

Jaká jsou nejběžnější gruzínská vína?

  • Tsindali,
  • Saperavi,
  • Tvishi,
  • Alaznis Veli,
  • Mukuzani,
  • Kindzmarauli,
  • Khikhvi,
  • Akhasheni,
  • Khvanchkara a další.

Pokud jste se tedy rozhodli gruzínské víno ochutnat, dárkové balení vína z toho seznamu vás potěší nejenom svou chutí, ale také obalem.

Tak si vychutnejte příjemné doušky vína a užijte si pěkný večer.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.