Na co myslet při výběru zahradního altánu – párty stanu?

Chystáte se uspořádat nezapomenutelnou zahradní párty? V tom případě si dejte dobrý pozor na to, aby jinak vydařená akce neztroskotala kvůli nepřízni počasí. Stačí málo a dobrou náladu rozladí nečekaný liják, příliš ostré sluneční paprsky nebo silný vítr. Přitom stačí tak málo – schovat se do bezpečí párty stanu. V následujících řádcích najdete zaručené rady, které se vám budou hodit při výběru zahradního altánu na míru vašim potřebám.

Alfou a omegou jsou správné rozměry

Výběru konkrétního typu zahradního altánu přechází zvážení optimálních rozměrů. Jde o to, že není důvod pořizovat šapitó pro tři osoby. Na druhou stranu je konstrukce 3x3 metry nedostačující pro větší počet osob. Zamyslete se proto nad tím, kolik lidí bude pod zastřešením pobývat a podle toho vyberte vhodné rozměry. A pokud někdy přeci jen pozvete větší počet lidí, vyřešíte to tak, že si půjčíte nebo pořídíte ještě jeden párty stan.

Vyberte si konstrukci, která vám vyhovuje

Zahradní altány jsou k dostání v různých variantách. Liší se nejen designem (resp. barvou plachty), ale také typem konstrukce. Kvalita klasické a nůžkové konstrukce je vesměs srovnatelná (bavíme-li se o kvalitních výrobcích) a rozdíl spočívá především v ceně a rychlosti stavby stanu. Nůžkové párty stany jsou dražší a lze je postavit za pár desítek vteřin. Párty stany s tyčovou konstrukcí jsou levnější, ale mírně náročnější na stavbu. Pozor – zeptejte se prodejce (není-li uvedeno v popisu produktu) také na rozměry po složení. Zahradní altány nejsou určeny k tomu, aby byly na zahradě celoročně, takže není od věci kompaktní charakter.

Co ještě je dobré vědět o zahradních altánech?

Nabídka zahradních altánů je vskutku pestrá. Chcete-li, aby vám párty stan vydržel na několik dlouhých sezon, raději investujte do stanu, který má odolnou konstrukci a neméně odolnou (a nepromokavou!) plachtu.

Publikováno: 03. 03. 2016

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat párty stan