Zahrada a rostliny

Na co myslet při výběru zahradního altánu – párty stanu?

Chystáte se uspořádat nezapomenutelnou zahradní párty? V tom případě si dejte dobrý pozor na to, aby jinak vydařená akce neztroskotala kvůli nepřízni počasí. Stačí málo a dobrou náladu rozladí nečekaný liják, příliš ostré sluneční paprsky nebo silný vítr. Přitom stačí tak málo – schovat se do bezpečí párty stanu. V následujících řádcích najdete zaručené rady, které se vám budou hodit při výběru zahradního altánu na míru vašim potřebám.

Alfou a omegou jsou správné rozměry

Výběru konkrétního typu zahradního altánu přechází zvážení optimálních rozměrů. Jde o to, že není důvod pořizovat šapitó pro tři osoby. Na druhou stranu je konstrukce 3×3 metry nedostačující pro větší počet osob. Zamyslete se proto nad tím, kolik lidí bude pod zastřešením pobývat a podle toho vyberte vhodné rozměry. A pokud někdy přeci jen pozvete větší počet lidí, vyřešíte to tak, že si půjčíte nebo pořídíte ještě jeden párty stan.

Vyberte si konstrukci, která vám vyhovuje

Zahradní altány jsou k dostání v různých variantách. Liší se nejen designem (resp. barvou plachty), ale také typem konstrukce. Kvalita klasické a nůžkové konstrukce je vesměs srovnatelná (bavíme-li se o kvalitních výrobcích) a rozdíl spočívá především v ceně a rychlosti stavby stanu. Nůžkové párty stany jsou dražší a lze je postavit za pár desítek vteřin. Párty stany s tyčovou konstrukcí jsou levnější, ale mírně náročnější na stavbu.

Pozor – zeptejte se prodejce (není-li uvedeno v popisu produktu) také na rozměry po složení. Zahradní altány nejsou určeny k tomu, aby byly na zahradě celoročně, takže není od věci kompaktní charakter.

Co ještě je dobré vědět o zahradních altánech?

Nabídka zahradních altánů je vskutku pestrá. Chcete-li, aby vám párty stan vydržel na několik dlouhých sezon, raději investujte do stanu, který má odolnou konstrukci a neméně odolnou (a nepromokavou!) plachtu.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.