3 nápady a inspirace do zahrady

Zvelebování zahrady je nikdy nekončící proces. Ale co když vám došly nápady a nemáte ani ponětí, čím vylepšíte zatravněný plácek před svým domem letos? Nebojte se, inspirace je všude kolem – stačí zbystřit zrak a začíst se do následujících tipů. Připravili jsme pro vás tři senzační nápady, díky kterým si zahrádku užijete ještě více než v minulých letech.

1. Zavlažovací systémy nejsou pro lenochy

Automatické zavlažování je velmi praktická záležitost. Systém umožňuje zalévání záhonu v předem nastaveném čase i bez vaší účasti. Jednoduše navolíte konkrétní hodiny, kdy se mají postřikovače vysunout a pokropit trávník či keře, případně to necháte na dešťovém čidlu. Zavlažování oceníte nejen v době dovolené, ale i kdykoliv jindy, když zrovna nebudete stíhat údržbu zahrady. Zmíněné čidlo vám navíc ušetří za vodu.

2. Bez lehátka na zahradě ani ránu

Mít altánek je fajn, ale bez zahradního lehátka to prostě nejde. Až si ho pořídíte a odpočinete si na něm, dáte nám za pravdu. Klíčem k dokonalé relaxaci je samozřejmě důsledný výběr – vyhněte se lehátkům chatrné konstrukce a zaměřte se na sortiment pevných a pohodlných lehátek. Případně si rovnou pořiďte lehátko pro dva – budete na něm moc relaxovat společně s partnerkou či partnerem. Anebo psem.

3. Dřevěné sochy do zahrady

Nemáte rádi kýčovité dekorace? To ještě neznamená, že byste se měli vyhýbat všem. Jsou i takové, které lahodí oku náročného estéta – například dřevěné zahradní sochy, které pro vás zručný umělec vyrobí pomocí motorové pily. Prudce elegantní a přitom drsný výtvor z přírodního materiálu sluší každé zahradě. Stačí si jen vybrat správný motiv, ale to už je čistě ve vaší režii. Nemůžeme si pomoct, ale my se jara nemůžeme dočkat. Jste na tom podobně a už se vidíte na lehátku – hezky s výhledem na sochy a postřikovače, které odvádí práci za vás?

Publikováno: 21. 02. 2019

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam