Znáte anhydritovou podlahu?

Jaro je ideální období pro rekonstrukci rodinného domu či víkendové chaty. To, co jste kvůli špatnému počasí nebo naopak příliš velkému vedru odkládali, můžete s chutí realizovat teď. Možná, že na vás čeká nepříjemná a často velmi náročná činnost, v podobě pokládky nové podlahy. Novou podlahu využijete také v případě, že jste se rozhodli pro podlahové vytápění. Tak jako tak se vám bude hodit znalost moderního stavebního materiálu jménem anhydrit. Ten v současnosti plně nahrazuje beton a využívají ho renomované stavební společnosti. Možná, že ho nakonec velmi rádi využijete i vy. Zajímá vás, proč je anhydrit tak populární a v čem je lepší, než beton?

Úžasné vlastnosti anhydritové podlahy

Mezi největší přednosti anhydritové podlahy je fakt, že výsledná vrstva není tak vysoká, jako v případě betonové podlahy. Hmotnost anhydritu je nižší, než betonu, co vyhovuje využití v rámci starších staveb. Hrozí-li narušení statiky, využijte anhydrit a buďte bez starostí. Anhydrit je velmi pevný v tahu za ohybu a homogenní. To v praxi vede k mnohem rychlejšímu prohřátí podlahy a v případě podlahového vytápění také úspory energie. Pokud nad takovým způsobem vytápění uvažujete, určitě využijete právě anhydrit.

Potřebujete podlahu položit rychle?

Čas jsou peníze a v případě moderního stavitelství to často platí dvojnásob. Anhydrit velmi rychle tuhne a je možno ho vysoušet již po čtyřiadvaceti hodinách. Během pokládky si však dejte pozor, aby byla vrstva anhydritu položena bez nerovností. Oprava by byla velmi náročná a je proto lepší nechat realizaci anhydritové podlahy stavební firmě s letitými zkušenostmi. Nebude však nutné štěrkování a opravy, takže ušetříte poměrně pěknou částku.

Proč volit anhydrit?

  • Rychlost realizace
  • Finanční úspora
  • Nezatěžuje nemovitost

Publikováno: 10. 04. 2012

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: anhydrit | anhydritová podlaha