Energie

Jak ušetřit na energiích? Naučte se využívat tu sluneční

Popularita solárních systémů rok od roku roste. Rozhlédnete-li se po svém okolí, pravděpodobně u sousedů zahlédnete nejeden kolektor, který využívá sluneční paprsky k přeměně na elektrickou energii. Důvodů, proč se uchylujeme k alternativním zdrojům, je hned několik. Nyní je to především rostoucí cena elektřiny, v minulých letech zase ohleduplnost k životnímu prostředí. Lákadlem jsou samozřejmě i dotace ze státní kasy.

Solární systémy nabízí spoustu pozitiv, jedinou „nevýhodou“ je nemalá počáteční investice. Ta se však i bez státního příspěvku poměrně rychle vrátí. V závislosti na pořizovací ceně jde o 11-15 let.

A když se rozhodnete využít finanční injekci? V rámci programu Nová zelená úsporám se celková výše podpory na jednu žádost pohybuje na maximálně 50 % celkových přímých realizačních výdajů. Celková výše podpory je limitována na maximálně 60 % celkových realizačních výdajů. V absolutních číslech může jeden rodinný dům získat až 200 000 Kč.

​Výhody solárních systémů v kostce

Pro většinu zájemců je prioritou finanční úspora. Solární systémy mají životnost kolem 30 let a náklady na údržbu a obsluhu jsou minimální. Panely lze využívat samostatně, stejně jako v rámci stávajícího systému. Kvalitní systémy mají vysoký výkon, který zabezpečí chod domácnosti i bez nutnosti využívání dalších zdrojů energie. Představují nejjednodušší cestu, jak dosáhnout nezávislosti na dodavatelích.

Dalšími pozitivy jsou zmíněná ochrana životního prostředí a možnost čerpání státní dotace. Rozhodnete-li se pro výstavbu vlastní fotovoltaické elektrárny, budete moct nadbytečnou energii výhodně prodat.

​Využití solárních systémů v praxi

Systémy najdou využití všude, kde je dostatek slunečního záření. Jedinou podmínkou, která je nezbytná pro stoprocentní funkci, je správné umístění. Chcete-li zajistit, aby na panely dopadaly paprsky po co největší část dne, umístěte je jižním směrem. Energie, kterou získáváme ze slunečního záření, se nejčastěji využívá pro solární ohřev vody a to teplé užitkové, ale i v bazénu. Samozřejmostí je i možnost přitápění domu. Instalatéři Ústí nad Labem z řemeslnického cechu EKOMPLEX také připomínají, že prostřednictvím solárních článků lze také napájet podlahové vytápění.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.