Nejvyšší čas pro změnu dodavatele plynu

Podzim je v plném proudu a a ni se nenadějeme, převezme žezlo zima. Jestli bude ladovská, nebo ruská sice meteorologové netuší, ale již teď je jasné, že podobně, jako loni, protopíme majlant. Náklady na vytápění se každoročně zvyšují a pokud nemáte kotel na tuhá paliva, budete muset rozbít prasátko. Pro všechny, kteří se nechtějí s mířit s tím, že odevzdají peníze, které měly sloužit na příští dovolenou, do spárů plynárenské společnosti, přeci jen existuje řešení. Ne, skutečně vám nechceme radit, ať uberete na termostatu a pořídíte si pořádný svetr, nebo ještě lépe – norkový kožich. Ušetřit se dá i změnou dodavatele plynu a to ne málo.

Ušetřit je tak snadné

K liberalizaci českého trhu s plynem došlo v roce 2007. Od 1.ledna dostali všichni komerční odběratelé možnost změnit dodavatele a ušetřit tak určitou část nákladů. Stalo se to, co všichni předpokládali. Obrovský boom, který zasáhl většinu domácností. Většina odběratelů však volila pouze na základě nejnižší ceny a pozapomněla na další, neméně podstatná kritéria. Jde o podmínky dodávek, spolehlivost a samozřejmě i zkušenosti. Pokud jste dosud k jinému dodavateli nepřešli a to jen proto, že se obáváte, aby vám nový zajistil neméně kvalitní služby, jste na správném místě. Vytipovali jsme hned tři dodavatelské subjekty, které patří k nejlepším v poměru ceny, spolehlivosti a dalších faktorů. Jde o notoricky známou Bohemia Energy a neméně oblíbené společnosti X energie s.r.o. a Bicorn s.r.o.

Který dodavatel je ten nej?

Informace o dodavatelích si můžete přečíst na příslušných webových stránkách. V případě X energie je to zemniplynpraha.cz, Bicorn s.r.o. dodavatelezemnoihoplynu.cz a o Bohemia Energy na cenyzemnihoplynu.cz. Nabízí se však otázka, u kterého z dodavatelů ušetříte nejvíce. Odpověď vám na ni poskytne kalkulačka, kterou najdete na všech zmíněných webech. Jednoduše vyplníte nezbytné údaje a aplikace vám vyhodnotí možnou úsporu. Přechod k dodavateli je ještě jednodušší. Stačí podepsat rámcovou smlouvu, kterou vám některý z obchodních zástupců přinese až domů. O ostatní se postará nový dodavatel. A peníze zůstanou doma.

Publikováno: 30. 09. 2012

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: Bicorn | bohemia energy | X energie