Využití plynových lahví je pestré. Jak je to s bezpečností?

Nezávislost na rozvodných sítích je výhoda, která v kontextu s událostmi posledních měsíců dostává nový rozměr. Co se týče plynu, respektive propanu či propan butanu, naplněné tlakové lahve nachází využití především v rekreačních objektech. Nabízí se však i další možnosti, o nichž se dozvíte více v tomto článku.

​K čemu se tlakové lahve s plynem využívají?

Na chalupách, chatách, ale i v běžných domácnostech se lahve s plynem používají jako zdroj energie pro některé spotřebiče – v minulosti to byly především vařiče a plynové trouby, dnes – s rostoucí popularitou plynových grilů – nachází upotřebení také na zahradě. Výjimkou nejsou ani terasová topidla a mobilní ohřívače vody. Další oblastí využití tlakových lahví je staveniště. Ať už jde o izolační práce (natavování asfaltových pásů), temperování a vytápění dobře odvětrávaných objektů či práci s kovy, propan a propan butan zde hrají nezastupitelnou roli. O praktickém využití propanu a propan butanu vědí své i milovníci kempování. Obvykle si s sebou do přírody berou přenositelné, tedy menší tlakové nádoby (ideální jsou 2 - 5 kg plynové lahve).

​Jsou lahve s plynem bezpečné?

Z hlediska bezpečnosti jsou tlakové lahve naprosto v pořádku. Musí však pocházet od spolehlivého dodavatele, který dodržuje přísné podmínky pro skladování i přepravu a zároveň nezanedbává tlakové zkoušky (datum poslední zkoušky se obvykle nachází na límci, nesmí být starší 10 let).

​PRIMAGAS nyní nabízí prodej propanbutanových lahví i s doručením

Kvalitní plyn v bezpečných lahvích najdete v nabídce renomovaného dodavatele PRIMAGAS. Prodej propanbutanových lahví nyní funguje každý den včetně víkendů a svátků. Lahev si můžete objednat online a mít ji do tří hodin tam, kde ji zrovna potřebujete. Bez smlouvy – stačí vrátit prázdnou lahev stejné velikosti. Podrobnosti najdete na webu primagas-express.cz.

Publikováno: 30. 11. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam