Energie

Využití plynových lahví je pestré. Jak je to s bezpečností?

Nezávislost na rozvodných sítích je výhoda, která v kontextu s událostmi posledních měsíců dostává nový rozměr. Co se týče plynu, respektive propanu či propan butanu, naplněné tlakové lahve nachází využití především v rekreačních objektech. Nabízí se však i další možnosti, o nichž se dozvíte více v tomto článku.

​K čemu se tlakové lahve s plynem využívají?

Na chalupách, chatách, ale i v běžných domácnostech se lahve s plynem používají jako zdroj energie pro některé spotřebiče – v minulosti to byly především vařiče a plynové trouby, dnes – s rostoucí popularitou plynových grilů – nachází upotřebení také na zahradě. Výjimkou nejsou ani terasová topidla a mobilní ohřívače vody.

Další oblastí využití tlakových lahví je staveniště. Ať už jde o izolační práce (natavování asfaltových pásů), temperování a vytápění dobře odvětrávaných objektů či práci s kovy, propan a propan butan zde hrají nezastupitelnou roli.

O praktickém využití propanu a propan butanu vědí své i milovníci kempování. Obvykle si s sebou do přírody berou přenositelné, tedy menší tlakové nádoby (ideální jsou 2 – 5 kg plynové lahve).

​Jsou lahve s plynem bezpečné?

Z hlediska bezpečnosti jsou tlakové lahve naprosto v pořádku. Musí však pocházet od spolehlivého dodavatele, který dodržuje přísné podmínky pro skladování i přepravu a zároveň nezanedbává tlakové zkoušky (datum poslední zkoušky se obvykle nachází na límci, nesmí být starší 10 let).

​PRIMAGAS nyní nabízí prodej propanbutanových lahví i s doručením

Kvalitní plyn v bezpečných lahvích najdete v nabídce renomovaného dodavatele PRIMAGAS. Prodej propanbutanových lahví nyní funguje každý den včetně víkendů a svátků. Lahev si můžete objednat online a mít ji do tří hodin tam, kde ji zrovna potřebujete. Bez smlouvy – stačí vrátit prázdnou lahev stejné velikosti. Podrobnosti najdete na webu primagas-express.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.