Vývoj ceny bytů v Praze pro rok 2015 vás mile překvapí

Děláte si zálusk na nový byt v Praze? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu. Dle aktuálních statistik jsou totiž ceny pražských bytů až o 30 % nižší než v předkrizovém období v letech 2005 až 2008. Čísla sice souvisí s novostavbami, nicméně výrazně klesly také ceny starších bytových jednotek. Podle expertů se v loni prodalo téměř 6 000 nových bytů a letos předpokládají 10 % nárůst. Mezi hlavní příčiny tohoto příznivého stavu patří zotavení ekonomiky, velmi nízké úroky hypoték a vysoká poptávka. Není co řešit – chcete-li bydlet v novém, neodkládejte to!

Proč si pořídit byt v novostavbě?

Zájem o nové byty v Praze má své důvody. Developeři staví své projekty v atraktivních lokalitách, které jsou vhodné pro široké spektrum obyvatel. Většinou jde o klidné části hlavního města s velmi dobrou občanskou vybaveností a dostupností do centra. Blízkosti zelených ploch a míst vhodných k relaxaci ocení rodiny s dětmi i starší páry. Za zmínku však stojí také důmyslné pojetí bytů. Požadavky na bydlení rok od roku stoupají a to, co bylo ještě nedávno jako nadstandard, je nyní naprosto samozřejmě. Právě proto jsou nové reality v Praze mnohem žádanější než bytové jednotky vybudované v minulých dekádách. Toužíte-li po prostorné, praktické, úsporné a útulné domácnosti, budete z developerských projektů nadšení.

Levné jsou i kanceláře, ale větší poptávka je po pronájmu

Byty v novostavbách jdou ruku v ruce s kancelářskými prostory. Také jejich ceny výrazně klesly, za což však může především zvýšený zájem o kanceláře k pronájmu. Pro většinu podnikatelů je přeci jen ekonomičtější pronájem než investice do vlastních kanceláře. Výše pronájmů je navíc více než přijatelná, a to i v prestižních lokalitách. Co dodat závěrem? Ať už máte spadeno na byt v novostavbě nebo kancelář, neváhejte. Trend, jakým se ceny momentálně ubírají, bude pravděpodobně ještě nějakou dobu pokračovat. Ale nic netrvá věčně...

Publikováno: 24. 03. 2015

Kategorie: Reality

Autor: Adam

Tagy: vývoj ceny bytů v praze