Chystáte se na novou podlahu? Udělejte ji z anhydritu!

Anhydritová podlahaUvažujete o moderním podlahovém vytápění nebo jen zkrátka rekonstruujete od podlahy? A to doslova? V tom případě jste už jistě přemýšleli nad tím, jak bude vaše nová podlaha vypadat. Na beton rovnou zapomeňte, materiálem budoucnosti je totiž anhydrit. Cože, vy jste o něm ještě neslyšeli? Přední stavební firmy ho přitom využívají pěknou řádku let a to nejen v rámci realizaci podlah u obytných, ale i průmyslových a komerčních objektů. Anhydrit má totiž oproti betonu spoustu výhod. Ale vše pěkně popořádku

Cože je to ten anhydrit?

Anhydritové neboli lité podlahy jsou tvořeny samonivelačním potěrem. Jeho součástí je síran vápenatý, voda, písek a pár dalších přísad, které výsledné směsi zaručují perfektní vlastnosti. Takové, o kterých se betonu ani nesnilo.

Výhody lité podlahy

Samonivelační potěr lze dokonale rozprostřít a zaručit tak rovný, hladký a pevný povrch, ve kterém nejsou nežádané diletační spáry. Aplikace je rychlá (v běžném rodinném domku trvá cca jeden den) a navíc není fyzicky náročná. Po pokládce není okolí znečištěno prachem a dalšími nečistotami, jak je tomu v případě betonu. Na litou podlahu lze položit libovolná krytina a to řádově 3 – 6 týdnů od pokládky. Samozřejmě za předpokladu, že budou prostory řádně větrány. Chodit po ni můžeme již na druhý den a po čtyřech až pěti dnech zatížit. Vzhledem ke svému homogennímu složení je litá podlaha ideálním prostředím pro podlahové vytápění. Prohřívá se rovnoměrně a mnohem rychleji než beton.

A co nevýhody?

Bohužel, nic není dokonalé a svou pihu na kráse má i anhydrit. Pokládka je sice rychlá, ovšem měl by ji se ji zhostit někdo, kdo má s realizací litých podlah zkušenosti. Během procesu totiž není čas na opravy a pokládku je proto nutné provést takzvaně „na jeden zátah“. My doporučujeme specialisty ze společnosti Anhypodlahy s.r.o., kteří se realizací litých podlah zabývají více než 20 let.

Publikováno: 16. 01. 2013

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: anhydrit | anhydritová podlaha | litá podlaha | lité podlahy | výhody anhydritu