Vybíráte nová okna? Na materiálu rámů záleží!

Nová okna a dveře dokážou dát jakémukoli objektu úplně jiný kabát. V každém případě je zapotřebí při jejich výběru dbát nejenom na samotný vzhled, ale také na mnohé funkční vlastnosti. Hlavní roli při této nelehké volbě hraje zejména materiál, z něhož jsou vyrobené jejich rámy. Vybírat lze ze třech základních, a to plastu, hliníku a dřeva. Jaké jsou vlastnosti takovýchto oken a která se kam hodí? Nepřestávejte číst, v následujících řádcích vám dáme odpovědi.

Plastová okna jako nejrozšířenější varianta

Projdete-li se v zástavbě nových domků, případně po sídlišti, zjistíte, že prakticky všude okolo sebe uvidíte plastová okna. Není divu, jelikož se jednalo o materiál, který nahradil původní okna, a dlouhou dobu se jednalo o tu nejlepší variantu. Plastová okna jsou výhodná i dnes. Mají vynikající tepelně-izolační vlastnosti, perfektně těsní a v neposlední řadě i vzhledově nevypadají nijak špatně.

Elegantní hliník

Velmi oblíbená jsou dnes hliníková okna. Cenově jemně převyšují plast, nicméně v mnohých případech se takováto investice stoprocentně vyplatí. Hliník vypadá skvěle a působí maximálně moderním dojmem. Výborný je i pro zasklení velkých ploch, jako jsou například výlohy. Dokáže bez problémů přestát i větší pnutí. Hliníková okna jsou navíc maximálně odolná.

Klasika v podobě dřeva

Jsou objekty, na kterých by plast i hliník vypadaly ne příliš vzhledně. Z toho důvodu se volí dřevěná okna. Jsou vyrobená z ryze přírodního materiálu, a tak třeba do domů, jež se nachází na okraji lesa, nebo někde v krásném přirozeném prostředí sedí mnohem více. Stejně tak je zapotřebí v souvislosti s touto problematikou jmenovat špaletová okna. Ta nahrazují stará, jež byla v dobách minulých jakými standardem. Architektonicky přitom budova po výměně oken na svém kouzlu vůbec nic neztratí.

Kde pořídit kvalitní okna?

U společnosti JIS Okna. Ta působí úspěšně na trhu již více než 25 let a nabízí pestrý sortiment oken, dveří i doplňků za výhodné ceny.

Publikováno: 31. 03. 2019

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam