Rekonstrukce domu

Vybíráte nová okna? Na materiálu rámů záleží!

Nová okna a dveře dokážou dát jakémukoli objektu úplně jiný kabát. V každém případě je zapotřebí při jejich výběru dbát nejenom na samotný vzhled, ale také na mnohé funkční vlastnosti. Hlavní roli při této nelehké volbě hraje zejména materiál, z něhož jsou vyrobené jejich rámy. Vybírat lze ze třech základních, a to plastu, hliníku a dřeva. Jaké jsou vlastnosti takovýchto oken a která se kam hodí? Nepřestávejte číst, v následujících řádcích vám dáme odpovědi.

Plastová okna jako nejrozšířenější varianta

Projdete-li se v zástavbě nových domků, případně po sídlišti, zjistíte, že prakticky všude okolo sebe uvidíte plastová okna. Není divu, jelikož se jednalo o materiál, který nahradil původní okna, a dlouhou dobu se jednalo o tu nejlepší variantu. Plastová okna jsou výhodná i dnes. Mají vynikající tepelně-izolační vlastnosti, perfektně těsní a v neposlední řadě i vzhledově nevypadají nijak špatně.

Elegantní hliník

Velmi oblíbená jsou dnes hliníková okna. Cenově jemně převyšují plast, nicméně v mnohých případech se takováto investice stoprocentně vyplatí. Hliník vypadá skvěle a působí maximálně moderním dojmem. Výborný je i pro zasklení velkých ploch, jako jsou například výlohy. Dokáže bez problémů přestát i větší pnutí. Hliníková okna jsou navíc maximálně odolná.

Klasika v podobě dřeva

Jsou objekty, na kterých by plast i hliník vypadaly ne příliš vzhledně. Z toho důvodu se volí dřevěná okna. Jsou vyrobená z ryze přírodního materiálu, a tak třeba do domů, jež se nachází na okraji lesa, nebo někde v krásném přirozeném prostředí sedí mnohem více. Stejně tak je zapotřebí v souvislosti s touto problematikou jmenovat špaletová okna. Ta nahrazují stará, jež byla v dobách minulých jakými standardem. Architektonicky přitom budova po výměně oken na svém kouzlu vůbec nic neztratí.

Kde pořídit kvalitní okna?

U společnosti JIS Okna. Ta působí úspěšně na trhu již více než 25 let a nabízí pestrý sortiment oken, dveří i doplňků za výhodné ceny.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.