Unikátní venkovní omítka pro váš dům, která vydrží i hrubé zacházení

Tvrdá jako zeď. Odolná a trvanlivá. Pevná a stabilní. Pokud jsou tohle parametry, které očekáváte od fasády na vašem domě, pak jste na správné stopě. Systém, který zajistí, že omítku neporuší kroupy ani neopatrná hra, se jmenuje Baumit Power. Jsou v životě chvíle, kdy hledáte nestandardní řešení. A jsou na domě místa, která si zaslouží speciální péči. Je to i případ fasády, pokud hrozí riziko jejího poškození, protože je orientovaná na návětrnou stranu, v blízkosti silnice nebo hřiště.

Kouzlo odolné omítky se skrývá v kombinaci vlastností

Aby fasádní omítku, pod kterou jsou schovány zranitelné tepelněizolační desky, neohrozil každý úder nebo letící kamínek od kol aut, musí mít především dvě základní vlastnosti.
  • Povrch musí být dostatečně soudržný a tvrdý. Jen tak může odrazit neočekávané útoky z ulice. Tvrdost zajistí, že se energie rozloží v ploše a neprojeví se destrukcí spodních vrstev.

  • Omítka musí být zároveň pružná natolik, aby dokázala určitou sílu absorbovat. Zároveň je tak zajištěno i to, že nedojde k místnímu drobnému poškození, které by se následně mohlo zhoršovat.

Baumit Power je kompletní systém

Samotná omítka se i přes svou vysokou kvalitu nemůže postarat o celou funkčnost. V případě řešení s Baumit Power jde o celý systém vzájemně navazujících opatření a pro tento účel určených materiálů. Ve skladbě fasády tak postupně naleznete objemově stabilizované fasádní desky z EPS kotvené hmoždinkami s ocelovým trnem. Ty jsou kryté první vrstvou stěrky s rozptýlenými vlákny a armované zvlášť odolnou pancéřovou sklotextilní síťovinou. Další posílení pevnosti zajistí druhá vrstva stěrky se standardní měkčí síťovinou, a po základním nátěru ještě finální povrch ze silikonové omítky.

Těžký život fasády

Nemá to ta omítka lehké. Je ale na život na ulici dobře připravena a nebojí se ničeho. Věřte jí a ona se odvděčí dobrou službou bez karambolů.

Publikováno: 23. 06. 2022

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam