Domácí mazlíčci

Jak správně pečovat o zuby psa?

Nedílnou součástí péče o psa je i péče o jeho zuby a dásně. Pokud jste ji doposud zanedbávali, máte nejvyšší čas na nápravu. Vězte, že je to právě správná péče o zuby, která se podílí na celkovém zdravotním stavu a tedy i spokojenosti zvířete. V následujících řádcích vám prozradíme, jak postupovat.

Jak vzniká zubní plak a k čemu může vést?

Poměrně častým jevem je výskyt zubního plaku, který způsobují sliny, bílkoviny, bakterie a zbytky jídla. Není-li plak průběžně odstraňován, dojde k jeho nahromadění a následné přeměně na zubní kámen podél linie dásní. Pes nevnímá přítomnost zubního kamene nijak komfortně a mimo to může vést ke vzniku zánětů a paradentózy.

Ohroženi jsou především starší psi, kteří jsou náchylnější na infekce a vypadávání zubů. Nezřídka se stává, že se bakterie dostanou do krevního oběhu a poté i do plic, ledvin, jater a srdce. Budete-li však o zuby svého svěřence svědomitě pečovat již od útlého věku, postaráte se o prevenci před onemocněními a výsledkem bude zdravý a spokojený pes.

Případné problémy objeví veterinář při pravidelné kontrole, ale můžete je poznat i vy podle obtíží při jídle, oteklých a krvácejících dásní, zkaženého dechu či žlutohnědých nánosů zubního kamene na okraji dásní.

Jak čistit psovi zuby a lze to i jinak než kartáčkem?

Co se týče samotné péče o zuby, není nijak složitá. Na trhu jsou k mání speciální zubní kartáčky pro psy a samozřejmě i zubní pasty pro psy. Začnete-li s čištěním již u štěněte, rychle si na kartáček zvykne. To ovšem neznamená, že si časem nezvykne a ni starší pes. Možná jen budete potřebovat více trpělivosti. Čistěte krouživým pohybem a zaměřte se na oblasti, kde dáseň přechází v zuby. Uvolněný plak na závěr odstraníte svislými pohyby směrem dovnitř tlamy.

Špatnou volbou nejsou ani speciální krmiva a psí odměny. I ty se podílí na eliminaci plaku a slouží jako prevence před vznikem periodontálního onemocnění. Všechny chovatelské potřeby nejen pro dentální hygienu seženete na www.mujmazlik.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.