Jarní údržba zahrady: Jste na ni připravení?

Jaro je konečně tady. Na podobné slogany zřejmě narážíte na každém kroku, ale nedivte se. S příchodem prvních prosluněných dní příroda ožívá a všechno se probouzí k životu. Pro vás to znamená jediné – vypnout televizi a věnovat veškerou péči zahradě. Aneb ne nadarmo se říká, že stav exteriéru leccos vypoví o majitelích daného pozemku. A nechcete přece, aby vás vaši přátelé, sousedé a náhodní kolemjdoucí pomluvili. Takže s chutí do toho a půl je hotovo!

První sekání trávy na jaře

V prvé řadě se postarejte o trávník, který tvoří drtivou většinu plochy vaší zahrady. První sekání trávy na jaře je vhodné podstoupit zhruba v polovině dubna. V té době dosahují stébla výšky cca 10 až 20 cm, nicméně napoprvé je posečte jen na třetinu. Možná jste zaznamenali doporučení, že mladý trávník je vhodné napoprvé posekat kosou. Je to pravda, protože při sečení kosou nepůsobíme tak velkou silou jako v případě benzínové sekačky na trávu. Nehrozí tak poškození nedokonale zakořeněných rostlinek. Mezi další neocenitelné pomocníky, pro které na jaře najdeme využití, patří křovinořezy. Pokud jste na podzim údržbu zahrady zanedbali a nechali trávu, křoviny a slabší dřeviny přerůst, nezbude vám, než se s nimi vypořádat nyní.

Už víte, kam uskladníte své zahradní náčiní?

Sekačka a křovinořez tvoří naprostý základ výbavy každého správného zahrádkáře. Většina však disponuje mnohem širším spektrem zahradní techniky (pily, elektrické nůžky, vysavače listí...), která během zimy odpočívala ve sklepě či garáži. Vzhledem k tomu, že budete nástroje využívat pravidelně, a to po několik dlouhých měsíců, přijde vám vhod menší kůlnička. Zahradní domky představují ideální místo pro uskladnění zahradní techniky, kterou chcete mít vždy nablízku. Konstrukci z kvalitního profilovaného ocelového plechu seženete i za méně než 10 000 Kč. Za zmínku stojí zahradní domky německé značky G2, na které výrobce poskytuje desetiletou záruku. Seženete je na www.oaza.cz. A když už budete na virtuálních nákupech, nezapomeňte se podívat ani do ostatních kategorií. E-shop Oáza.cz nabízí široké spektrum elektra, zboží pro dům a zahradu. Finalista prestižní soutěže SHOP ROKU 2014 má velmi dobré hodnocení na Heuréce – z nákupu rozhodně nemusíte mít obavy.

Publikováno: 25. 03. 2015

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: jarní údržba zahrady | první sekání trávy na jaře