Ušetřete přístí rok za plyn

Levný <a href=plyn může mít každý" src="http://driftdesign.cz/wp-content/uploads/2012/12/Levný-plyn-může-mít-každý-150x150.jpg" width="150" height="150" />Pohled od věštecké koule hovoří jasně. Konec světa se sice konat nebude, ale naše peněženky zatíží další zdražování energií a to především plynu. Co na tom, že dodavatelé žádné změny ceníků neavizují, stačí se poohlédnout zpět do let minulých. Trend hovoří jasně, v letech 2011 a 2012 ceny závratně stoupaly (každým rokem až o 20%) a jak to tak vypadá, snížení se rozhodně neplánuje. Co to znamená pro nás, běžné spotřebitele? Nic zvláštního, budeme si muset (opět) utáhnout opasky a šetřit kde se dá. Nebo snad znáte řešení, jak za plyn ušetřit? My ano :-)

Změňte dodavatele a peníze zůstanou doma

Co byste řekli tomu, kdyby vám několik tisíc zůstalo v peněžence? Nebylo by lepší investovat do něčeho příjemnějšího, než peníze vrazit do chřtánů nenasytných korporací? Ušetři za energie není tak složité, jak to ve skutečnosti vypadá. Vlastně je to velmi snadní. Klíčem k úspěchu je zvolit takového dodavatele, jehož cena plynu je výrazně nižší, než za kolik ji odebíráte nyní. Vzhledem k počtu dodavatelů, kteří v současné době na trhu působí, se ceny liší i o několik desítek procent. Výsledná úspora proto může činit i několik tisíc, v závislosti na tom, do jaké míry plyn využíváte. V případě, že plynem i topíte, bude úspora mnohem znatelnější, než když jej používáte jen k vaření.

Hledáme dodavatele snadno a rychle

Otázkou tedy je, jak levnějšího dodavatele najít. Je to EON plyn, RWE nebo snad Europe Easy Energy? Každý z dodavatelů disponuje ceníky, které jsou k dispozici na webových stránkách. Sami však uznáte, že srovnávat jednotlivé tarify zabere spoustu času. Takové srovnání navíc nemusí být přesné. Stačí udělat malou chybu a dopracujete se k úplně jiným výsledkům. Mnohem efektivnější je srovnávač ceny plynu, který najdete na populárním portálu ušetřeno.cz. Srovnání je snadné a nezabere vám déle než několik minut. Stačí zadat potřebné údaje do formuláře a nechat je vyhodnotit. Ušetřeno pravidelně aktualizuje ceníky a výsledek je proto velmi přesný. Sami nebudete ani na samotnou změnu dodavatele, ušetřeno.cz ji provede za vás. Efektivnější a pohodlnější způsob jak ušetřit za plyn opravdu neexistuje.

Publikováno: 18. 12. 2012

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: cena plynu | eon | Eon plyn | levný plyn | plyn | sorvnávač ceny plynu | usetreno.cz