Energie

Sníte o levnějším plynu a elektřině? I vy na ni máte nárok!

Ceny energií se pravidelně mění a jen málokdy máme radost z jejich snížení. V posledních letech naopak prudce stoupaly a občasné zlevnění vystřídal prudká nárůst. A možná i vám dělají vrásky z příchozích faktur za plyn a elektřinu a přemýšlíte nad tím, jak rodinnému rozpočtu ulevit. Pravdou je, že jsou to právě výdaje za energie, které tvoří jeho podstatnou složku a úsporu by přivítala drtivá většina českých domácností. Máme pro vás dobrou zprávu. Za energie totiž můžete ušetřit i přesto, že nesnížíte celkovou spotřebu. Stačí, když vyměníte dodavatele.

Co ovlivňuje cenu energií?

Zajímá vás, proč se ceny energie liší a proč vaši sousedé za plyn a elektřinu neplatí tak vysoké částky jako vy? Zřejmě již přesedlali k levnějšímu dodavateli, díky kterému ušetří i několik tisíc korun za rok. A každá koruna navíc se přece počítá, nebo ne?

Na konečné ceně za plyn a elektřinu se podílí státní orgány, které stanovují několik fixních složek. Zbytek však závisí na cenové politice konkrétního dodavatele a přestože se sazebníky liší jen nepatrně, v delším časovém horizontu je rozdíl znáte. Chcete-li za energie ušetřit, jednoduše změňte dodavatele. Opravdu je to tak jednoduché?

Jak ušetřit?

Změna dodavatele je jednodušší než jste si možná mysleli. Ještě předtím však musíte najít toho, kdo vám nabídne výhodnější cenu. Nechcete-li ztrácet čas porovnáváním nabídek, využijte bezplatnou službu na elektrinaplyn.cz. Na webu najdete online kalkulátory, které vám po vyplnění nezbytných údajů „vyplivnou“ detailní porovnání ceny plynu či elektřiny. Bude-li se vám nabídka zamlouvat, kontaktuje vás operátor, který vás celým procesem provede. V podstatě jde jen o vyplnění nové smlouvy – o zbytek se postará nový dodavatel, který vypoví vaši stávající smlouvu. Poté, co uběhne výpovědní lhůta (obvykle 3 měsíce), začnete čerpat levnější energie.

Srovnání cen elektřiny a plynu je rychlé a přesné. Vyhnete se díky němu manuálnímu porovnávání jednotlivých nabídek a případné chybě ve výpočtu. Služba elektrinaplyn.cz pracuje s aktuálními údaji a porovnání je proto velmi přesné. Není na co čekat, začněte šetřit co nejdříve!

Foto: sxc.hu

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.