Topná sezóna je tady. Nečekejte a ušetřete za plyn co nejdříve!

Podzim sice oficiálně začne až za pár dní, ale rtuť na teploměru říká něco úplně jiného. Léto je již definitivně u konce a nám nezbývá, než zahájit topnou sezónu. V domácnostech, které vytápí pouze plynem, vládne smutná atmosféra a obavy z toho, jak se bude ke konci roku cena plynu vyvíjet. První kvartál 2013 se nesl v duchu zlevňování a kdo ví, jak tomu bude nyní. Nezbývá než doufat, že se vyplní pozitivní prognózy odborníků, podle kterých bude plyn ještě o něco levnější. Jedním z důvodů by mohl být celkový nadbytek plynu a tím dalším i litý konkurenční boj dodavatelů, kterých je na českém energetickém trhu víc než dost. Využijte situaci ke svému prospěchu a ušetřete za plyn až několik tisíc korun. Prozradíme vám, jak na to.

I vy máte právo na změnu dodavatele

Český liberální trh umožňuje spotřebitelům výběr dodavatele a možná vás překvapí, že se cena plynu výrazně liší. Přechodem ke konkurenci domácnost ušetří průměrně pět tisíc korun, ale výjimkou nejsou ani mnohem vyšší částky. Výše úspory přímo úměrně roste se spotřebou a spotřebitelé, kteří plyn využívají nejen na ohřev vody, ale také vytápění, ušetří nezanedbatelnou částku. Prvním krokem je porovnání cen plynu od jednotlivých dodavatelů, které je k dispozici zdarma. Najdete ho na některém ze specializovaných srovnávačů a můžete ho zcela nezávazně využít a až poté se rozhodnout, zda výhodnější nabídku přijmete, či nikoliv.

Vyberte si nejlevnějšího a spolehlivého partnera

Jednoduché porovnání cen plynu najdete na portálu www.srovnejenergie.cz, který porovnává tarify od prověřených dodavatelů disponujících alespoň 2 000 odběrnými místy. Pracuje s aktuálními údaji a můžete se tak spolehnout na velmi přesné srovnání. Stačí, když vyplníte údaje do online aplikace (takzvaná kalkulačka cen plynu) a obratem se dozvíte možnou úsporu. K novému dodavateli můžete přejít téměř okamžitě a s celým procesem vám pomohou pracovníci zmiňovaného portálu. Na webu mimo jiné najdete také detailní postup změny dodavatele a nebude-li vám cokoliv jasné, využijte uvedenou infolinku nebo e-mail. Změna dodavatele energií uleví vašemu rodinnému rozpočtu a vás bude stát jen minimum času. Nevyhazujte peníze oknem a využijte je efektivněji. Kalkulačku pro srovnání cen plynu najdete zde.

Publikováno: 19. 09. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: cena plynu | porovnání cen plynu | srovnání cen plynu