Sklo pod kamna a před krby je bezpečné i esteticky povedené

Každý, kdo má doma kamna nebo krb potřebuje vyřešit, čím zajistí nespalnou ochrannou plochu a pod nimi. Lze to řešit rozdílnými způsoby, ale velmi často bývá využíván kus plechu. Mnohem hezčí variantou je bezpečnostní kalené sklo. Sklo pod kamna a před krb je nejen kvalitní, ale také moderní a originální zabezpečení.

Proč právě podložky z kaleného skla

Domovy máme často elegantní a jdou ruku v ruce s moderními trendy. Podložky z kaleného skla jsou velmi elegantním způsobem, jak zajistit, aby byla kamna nebo krb v souladu s platnými bezpečnostními normami a předpisy. Volit můžete z mnoha různých typů a tvarů skel, a je jen na vás, zda vyberete standartní čiré sklo o tloušťce 6 mm, nebo spíš upřednostníte sklo o tloušťce 8 mm. Ti nejnáročnější mohou sáhnout i po skle o síle 10 mm, které vypadá luxusně a v interiéru podtrhne jeho moderní ráz. V e-shopu Kamnarina.cz, kde jsou tato skla k dostání, vám jej vždy dodají v provedení pod úhlem sražené leštěné hrany neboli fazety. Takto ošetřená sešikmená hrana znamená, že o sklo zakopnete. Jestliže máte jinou představu a přejete si sklo odlišné, i když velmi podobné, stačí kontaktovat e-shop Kamanrina.cz, který rád vyrobí sklo na zakázku tak, aby splňovalo všechny vaše potřeby a představy. Je důležité říci, že do již vyrobeného kaleného skla není možné zasahovat řezáním, broušením nebo třeba vrtáním. Nastala by totální destrukce skla.

Bezpečnost pro váš domov

Aby byl náš domov bezpečný, je potřeba splnit některé normy. Co se týče normy ČSN 06 1008, ta nařizuje umístění nehořlavé podložky pod krbová kamna a krby, které jsou instalovány na podlahu z hořlavého materiálu. Ochranná nespalná podložka musí přesahovat půdorys těchto zařízení. Vše potřebné zjistíte i koupíte na Kamnarina.cz.

Publikováno: 10. 11. 2021

Kategorie: Interiér

Autor: Adam