Pojištění

Co zahrnuje pojištění domácnosti a za co byste si měli připlatit?

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Poměrně často také po domácnostech, a proto se vyplatí zvážit pojištění, v rámci kterého přenesete velkou část rizik souvisejících s poškozením vybavení bytu nebo jeho stavebních součástí na pojišťovnu. Pokud si stále nejste jistí, zda se vám pojištění domácnosti vyplatí, chopte se tužky a papíru a sepište si seznam svých cenností a dražšího vybavení. Šperky, značkové sportovní potřeby, elektronika a spousta dalších věcí, do kterých jste investovali své těžce vydělané peníze – jedině tak zjistíte pojistný limit a předejdete případnému dohadování s pojišťovnou.

Základní charakteristika pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti nemusí zahrnovat pouze jeden byt, ale také vícepatrový rodinný dům – dokonce i generační, který obýváte společně s někým dalším. Můžete domluvit se ostatními nájemníky a pojistit všechny byty jako jedinou domácnost. O náklady na pojistné se rozdělíte.

Tip: Přečtěte si zajímavý článek o nejčastějších chybách při sjednávání pojištění domácnosti.

Základní pojištění obvykle zahrnuje krytí rizik spojených s požáry nebo výbuchy, havárie vzniklé kvůli pádu předmětů na dům (např. letadla, stromy, sesuvy kamení…), úder blesku, škody způsobené prasklým vodovodním potrubím, sněhem nebo námrazou a některé další věci. Je důležité, abyste nezanedbávali pravidelné revize komínů, elektroinstalace, bleskosvodu apod. V případě havárie, bude pojišťovna na četnost revizí brát zřetel.

pojisteni-nemovitosti

Pozor, pojištění majetku, domácnosti a nemovitosti vnímá většina lidí jako jeden produkt. V praxi se ale liší rozsahem krytí. Pojistíte-li si pouze nemovitost, krytí se nebude vztahovat na škody v domácnosti a vybavení!

V rámci pojištění domácnost jsou zahrnuty movité věci, peníze v hotovosti a cennosti, elektronické a optické systémy, stavební součásti přiléhající k vnitřním prostorám bytu, domácí a drobná zvířata, jízdní kola a invalidní vozíky. O rozsahu krytí se vždy předem informujte a případně si připlaťte za doplňková pojištění, která nemusí být v základu (např. odcizení předmětů a vandalismus, zkraty a přepětí, pojištění odpovědnosti za škodu z běžného občanského života…).

Kde seženete nejlevnější pojištění domácnosti pro rok 2015?

Výši ročního pojistného u jednotlivých pojišťoven si snadno spočítáte pomocí nástroje zvaného kalkulačka pojištění domácnosti. Přesto výrazně doporučujeme vybírat na základě podmínek pojištění a ne pouze podle ceny.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.