Stavební materiály

Anhydritová podlaha: V čem je lepší než klasická betonová?

Anhydritová, jinými slovy litá podlaha je poslední dobou stále oblíbenější. Čím to? V čem je tak skvělá? Čtěte dál a zjistěte, v čem kouzlo lité podlahy spočívá. Prozradíme vám její výhody oproti klasické betonové podlaze a v krátkosti popíšeme postup při její realizaci.

Co je litá podlaha a jaké jsou její výhody?

Litá podlaha je směs založená na bázi síranu vápenatého smíchaného s vodou, pískem a dalšími přísadami. Směs se rozmíchává ve vodě. Při realizace se „vylije“ do prostoru. Vzniklý povrch je tak jednotný a bez jediné spáry, což je jedna z mnoha výhod, které anhydritové podlahy nabízejí.

Realizace anhydritové podlahy je rychlá záležitost. V rodinném domě se dá bez potíží zvládnout za jediný den. Stejně bleskové je její vysychání. Hned další den je možné po hotové podlaze chodit. K zatížení je připravená během pár dní.

Další skvělou vlastností je její vysoká vodivost tepla. Anhydritová podlaha maximalizuje účinky podlahového vytápění. Výborné také je, že jsou velmi pevné a odolné. Snesou vysoké zatížení, proto je klidně můžete mít v garáži nebo třeba ve sklepě.

Anhydritová podlaha se dá kombinovat s libovolnou podlahovou krytinou. Je jen na vás, zda zvolíte PVC, korek, dřevěné parkety nebo dlažbu.

Jak probíhá realizace anhydritové podlahy?

Zmínili jsme, že realizace anhydritové podlahy probíhá mnohem rychleji než realizace betonové podlahy. Abyste nám věřili, podíváme se teď společně, jak práce s anhydritovou podlahou probíhá. Postup se dá shrnout pouhými třemi body:

  1. Jako první se prostor musí vyrovnat a vyčistit. Když je hotovo, následuje naměření potřebné výšky podlahy a podle toho se rozmísti výškové body. Čím více jich je, tím snadněji se dosahuje rovnoměrného výsledku.
  2. Podle návodu se podlahová směs smíchá s vodou. Pozor! K tomu musí dojít bezprostředně před aplikací!
  3. Hotová rozmíchaná směs se aplikuje na povrch – a je hotovo. Poté se už jen čeká na dokonalé vyschnutí. K zatížení a položení podlahové krytiny je podlaha připravena během několika málo dní.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.