Kuchyně

Nová kuchyně bez nákladné rekonstrukce? Linku můžete renovovat, výsledek milé překvapí!

Co si počít v případě, že vám již delší dobu dělá vrásky kuchyně, která doslova volá po rekonstrukci? Pokud na náročnou přestavbu nemáte peníze, neházejte flintu do žita – někdy stačí pár detailů a interiér doslova ožije. A protože je středobodem kuchyňská linka, zaměřili jsme se právě na ni. Jak ji snadno, rychle a levně renovovat?

Stejná, a přesto úplně jiná

Nelíbí se vám současná podoba kuchyňské linky? Není nic jednoduššího, než ji přetřít barvou. V případě linky z MFD desek či laminátu by to neměl být problém. Pořiďte si barvu, která drží i na těchto površích a pusťte se do práce. Před aplikací nátěru nezapomeňte povrch zdrsnit smirkovým papírem a rozhodně použijte i základovou barvu – díky ní svrchní nátěr lépe splyne s povrchem. Barvu není moudré příliš ředit, aplikace by měla probíhat v několika slabších vrstvách (použijte váleček).

Další možností je proměna linky pomocí samolepicí fólie. Do transformace byste se však měli pustit pouze v případě, že vám byla do vínku dána pečlivost a trpělivost. Nalepit fólii tak, aby výsledek vypadal perfektně, není snadné. Před nalepením fólie na větší plochu ji potřete jarovou vodou – budete s ní moct snadno manipulovat a předejdete chybném nalepení.

Anebo si nechte vyrobit nová dvířka. Tato varianta je však podstatně nákladnější než nátěr a fólie, ovšem stále levnější než pořízení nové linky.

Roli hrají i detaily

Perfektního looku dosáhnete pomocí vhodně zvolených detailů. Těmi nejdůležitějšími jsou kuchyňské úchytky – ideálně v celokovovém provedení – jsou kvalitní a dlouho vydrží. Plastovým úchytkám se vyhněte, vyzařuje z nich nevkus a lacinost. Seženete je například v e-shopu Pepe nábytek.

A co se týče obkladu, i ten můžete renovovat, aniž byste museli bourat ten stávající. Opět se nabízí možnost nalepení speciální samolepicí fólie. Případně překrytí stylovou deskou či grafosklem, ale zde se již dostanete do jiné cenové hladiny.

Shrnuto a podtrženo, renovace kuchyně nemusí být pracná ani finančně náročná. Jdete do toho?

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.