Když balkon volá S.O.S.

Bydlíte v bytě, který už nějaký ten pátek pamatuje? Máte výstup na balkon, který byste rádi používali, ale po letech bez údržby už jsou patrné „zuby času“ a bojíte se, že jeho stabilita není stoprocentní? Máte pravdu, balkony podléhají povětrnostním vlivům a takový déšť, vítr, sníh a led je vůbec nešetří. Prověřit, zda je balkon v kondici, vám může zachránit život. Jde jen o vaše zdraví. Mít balkon v cajku by mělo mít nejvyšší prioritu. I kdybyste balkon nepoužívali, pád zdiva dolů by mohl někoho zabít. A odpovědnost je vždy na majiteli. Co s balkonem v havarijním stavu, poradí PEKSTRA.

Dostupná balkonová technologie

Zvýšení stability balkonu pomůže zajistit kotvení stropními táhly, které je vhodné především pro bytové domy, které nemají nosné obvodové zdivo. Táhla se kotví do stropní konstrukce a mají funkci fyzikální i estetickou. Klasikou zůstává balkon typu ocel-hliník, který je přímo přisazen k fasádě domu bez mezery. Závěsné ocelové balkony mají vlastní nosnou konstrukci. Jsou tvořeny ocelovým rámem ve tvaru čtverce nebo obdélníků, který je přivařen k podlahové desce. Boční rám je úhlopříčně protnut nosným ocelovým úchytovým táhlem. Oba boční rámy jsou v přední části dvojmo spojené nosníky. Horní část balkonu je osazena zábradlím.

Vyměňte starý za nový

Standardní rozměry balkonu jsou vyráběny v šíři 2500 mm a hloubce 900 – 1250 mm. Bez problému ale lze aplikovat i větší balkony větších rozměrů, které jsou vyráběny v šíři 2500 – 4200 mm a hloubce 1250 – 1500 mm ve třech půdorysných variantách NORMAL, ARCUS i IDEAL. PEKSTRA montuje balkony výměnou „starý za nový“, a to v rozměrech původních balkonů, nebo využije stávajícího kotvení pro výrobu balkonu větších. Vše je na domluvě.

Publikováno: 24. 10. 2020

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam