Energie

RWE tlačí na pilu a zlevňuje plyn o 10 %!

RWEZoufáte si nad vysokou cenou energií a již delší dobu uvažujete nad přechodem k jinému dodavateli plynu? Nečekejte a realizujte své rozhodnutí právě teď. Obchodní ředitel společnosti RWE Tomáš Varcop oznámil, že se gigant rozhodl pro výrazné snížení ceny plynu. Reaguje tak na cenovou politiku některých konkurentů, kteří již podobný krok učinili. Pražská plynárenská snížila ceny na začátku roku o 6,5 procenta a Bohemia Energy od 1. června 2013 zlevní plyn dokonce o 9 procent. E.ON se sice k ničemu podobnému nechystá, ale zmíněná RWE bude mít ceny od začátku května o více než 10 procent nižší.

Přechodem k RWE budete moct ušetřit tisíce korun

A jak se nižší cena plynu RWE projeví na našem rozpočtu v praxi? Běžný rodinný dům se spotřebou 25 MWh ušetří až 5 500 Kč za rok a byt se spotřebou 26 MWh cca 2 600 Kč. Podle Varcopa dohnal RWE ke snížení fakt, že stále více spotřebitelů hledá nejlevnější tarify a neváhá kvůli nim změnit dodavatele. Lidí, kteří se ke změně odhodlají, je dokonce více než ve Velké Británii a Holandsku. Jen za minulý rok změnilo prý ke konkurenci konvertovalo na 350 tisíc zákazníků, z toho 250 tisíc k RWE.

Ceny klesají, kvalita služeb se ovšem nezmění

RWE plyn je vnímán jako prémiová značka a jako s takovou jsou spojeny i vyšší ceny. Vzhledem k ekonomické situaci však odběratelé, mezi kterými je i spousta významných klientů, stále častěji odchází ke konkurenci. RWE se jejich odliv snaží zastavit nejen snížením cen, ale i specifickými bonusy za věrnost. Varcop slibuje, že dodavatel vyplatí na prémiích stovky milionů korun.

Pro konkurenty, kteří argumentovali především nižší cenou, tak zřejmě nastanou krušné časy. RWE se dostane na stejnou cenovou úroveň, ale zároveň je předčí kvalitou služeb a právě to by mohlo být pro spotřebitele rozhodující.

Celkovou úsporu s tarifem RWE Optimal si můžete velmi snadno spočítat pomocí kalkulátoru ceny plynu, který najdete na icenyplynu.cz. Přechod k jinému dodavateli není složitý a neukrojí vám více než několik desítek minut volného času, což se vzhledem k výši úspory opravdu vyplatí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.