RWE tlačí na pilu a zlevňuje plyn o 10 %!

RWEZoufáte si nad vysokou cenou energií a již delší dobu uvažujete nad přechodem k jinému dodavateli plynu? Nečekejte a realizujte své rozhodnutí právě teď. Obchodní ředitel společnosti RWE Tomáš Varcop oznámil, že se gigant rozhodl pro výrazné snížení ceny plynu. Reaguje tak na cenovou politiku některých konkurentů, kteří již podobný krok učinili. Pražská plynárenská snížila ceny na začátku roku o 6,5 procenta a Bohemia Energy od 1. června 2013 zlevní plyn dokonce o 9 procent. E.ON se sice k ničemu podobnému nechystá, ale zmíněná RWE bude mít ceny od začátku května o více než 10 procent nižší.

Přechodem k RWE budete moct ušetřit tisíce korun

A jak se nižší cena plynu RWE projeví na našem rozpočtu v praxi? Běžný rodinný dům se spotřebou 25 MWh ušetří až 5 500 Kč za rok a byt se spotřebou 26 MWh cca 2 600 Kč. Podle Varcopa dohnal RWE ke snížení fakt, že stále více spotřebitelů hledá nejlevnější tarify a neváhá kvůli nim změnit dodavatele. Lidí, kteří se ke změně odhodlají, je dokonce více než ve Velké Británii a Holandsku. Jen za minulý rok změnilo prý ke konkurenci konvertovalo na 350 tisíc zákazníků, z toho 250 tisíc k RWE.

Ceny klesají, kvalita služeb se ovšem nezmění

RWE plyn je vnímán jako prémiová značka a jako s takovou jsou spojeny i vyšší ceny. Vzhledem k ekonomické situaci však odběratelé, mezi kterými je i spousta významných klientů, stále častěji odchází ke konkurenci. RWE se jejich odliv snaží zastavit nejen snížením cen, ale i specifickými bonusy za věrnost. Varcop slibuje, že dodavatel vyplatí na prémiích stovky milionů korun. Pro konkurenty, kteří argumentovali především nižší cenou, tak zřejmě nastanou krušné časy. RWE se dostane na stejnou cenovou úroveň, ale zároveň je předčí kvalitou služeb a právě to by mohlo být pro spotřebitele rozhodující. Celkovou úsporu s tarifem RWE Optimal si můžete velmi snadno spočítat pomocí kalkulátoru ceny plynu, který najdete na icenyplynu.cz. Přechod k jinému dodavateli není složitý a neukrojí vám více než několik desítek minut volného času, což se vzhledem k výši úspory opravdu vyplatí.

Publikováno: 19. 04. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: RWE slevy | RWE snižuje ceny plynu | RWE zlevňuje plyn