Pořiďte si nová okna, která vaše bydlení udrží v teple

Je to nevyhnutelné. Léto nám pomalu, ale jistě končí a nezbývá, než začít s přípravami na tuhou zimu. Meteorologové tvrdí, že ta letošní bude stát za to – měli bychom proto počítat s nadprůměrnými náklady za vytápění. Pokud však za teplo platíte nemalé částky každý rok, měli byste svůj přístup přehodnotit. Nebyla by efektivnější investice do opatření, které výrazně zmírní úniky tepla? První položkou na seznamu by měla být nová okna a vhodové dveře. Věděli jste, že okenními a dveřními otvory uniká přibližně 30 – 40 % tepelné energie? V souvislosti s úsporami za teplo se vám zřejmě vybaví také změna dodavatele plynu/elektřiny (nevytápíte-li tuhými palivy). Oproti instalaci nového okenního systému jde ale o zanedbatelnou částku (řádově max. tisíce korun za rok). Nemalá investice do nových oken vás sice může odradit, ale z dlouhodobého hlediska jde o nejlepší možné řešení. A vyberete-li si kvalitní plastová okna a dveře za přijatelnou cenu, investice se vrátí velmi rychle. Roční úspora se může vyšplhat až na několik desítek tisíc korun a to už stojí za zvážení.

Plastová, dřevěná, nebo hliníková okna?

Otázka takříkajíc na tělo. V současné době si můžete vybrat mezi plastovými, dřevěnými a hliníkovými profily, přičemž o žádném z nich nelze říct, že je nejlepší. Každý materiál má svá pro i proti a výběr je proto otázkou osobních preferencí. Pokud však hledáte ideální kompromis mezi cenou a kvalitou, zřejmě nakonec zvolíte plastová okna.

Výhody, díky kterým jsou plastová okna nejprodávaněší

  • velmi dobré izolační vlastnosti
  • naprostá bezúdržbovost
  • bohaté možnosti individualizace (různé typy profilů a zasklení, libovolná barva nebo dekor imitující dřevo apod.)
Možná jste při brouzdání internetovými diskuzemi narazili na názor, že plastová okna nejsou správnou volbou. Většinou jde o názory lidí, kteří si okna s plastovými profily pořídili před mnoha lety, kdy jejich kvalita neodpovídala dnešním standardům. V současné době jsou plastové dveře a okna na špičkové úrovni, nepočítáme-li až podezřele levné výrobky polského původu. Těm se vyhněte a preferujte prověřenou kvalitu. Možná si připlatíte, ale vyhnete se celé řadě problémů (zešednutí plastů, vyviklání, špatná izolace...). Aneb ne nadarmo se říká, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit levné věci. V případě plastových oken to platí dvojnásob.

Prvotřídní plastová okna a dveře made in Czech Republic

Špičková plastová okna a dveře se vyrábí i v České republice. Renomovaných výrobců zde působí hned několik a patří mezi ně i Bohemia Plast Group. Firma se výrobou plastových oken a dveří zabývá již od roku 1995, disponuje moderním technologickým zázemím a kvalitu výrobků garantuje desetiletou zárukou. Při výrobě požívá vysoce kvalitní německé profily značky VEKA a nabízí široké spektrum profilů i skel (protisluneční, bezpečnostní či protihluková úprava...). Společnost Bohemia Plast Group není jen výrobcem – nabízí komplexní služby včetně montáže. Okna a vchodové dveře si můžete prohlédnout na www.bohemiaplast.cz. A pokud vám plast přeci jen z nějakého důvodu „nevoní“, nevadí. Český výrobce totiž nabízí také okenní systémy s hliníkovými a dřevěnými profily.

Publikováno: 27. 08. 2014

Kategorie: Energie

Autor: Adam

Tagy: plastová okna BOHEMIA PLAST | vchodové dveře