Energie

Jak se nespálit při výběru nového dodavatele plynu

Do zimy je sice poměrně daleko, ale na přechod ke konkurenčnímu dodavateli plynu není nikdy dost brzy. Pokud jste již absolvovali srovnání cen a našli nejvýhodnější nabídku, možná se ve skrytu duše obáváte, abyste nešlápli vedle. Prozradíme vám, na co se při výběru dodavatele zaměřit tak, abyste byli se službami spokojení.

Důvodem k přechodu nejsou jen nižší ceny plynu, ale často i neochota řešit problémy, chyby ve vyúčtování či špatná komunikace. Předtím, než se do změny pustíte, ujasněte si, co od nového dodavatele očekáváte. Cena hraje pro většinu z nás prim, ale neměla by být jediným kritériem, podle kterého se budete při výběru orientovat.

Cena, servis a důvěryhodnost

Někteří dodavatelé vychází při srovnání cen plynu mnohem výhodněji než ostatní, ale zato vás zaskočí nejrůznějšími „skrytými“ poplatky či sankcemi, které by správně účtovat neměl. Chcete-li mít jistotu objektivního porovnání, využijte srovnávací portál ušetřeno.cz. Jde o nejrychlejší způsob porovnání cenových nabídek všech tuzemských dodavatelů. Stačí zadat několik základních informací a obratem se dozvíte možnou úsporu.

S dodavateli plynu většinou pravidelně nekomunikujeme, ale v momentě, kdy potřebujeme něco vyřešit, vstřícnost a rychlé jednání oceníme. Právě proto byste měli při výběru zohlednit také to, jak nový dodavatel přistupuje ke klientele a zda je schopen flexibilně vyřešit všechny případné problémy. Dobrý dodavatel disponuje bezplatnou telefonickou linkou, na jejímž konci vás bude o všem informovat proškolený pracovník. Naprostou samozřejmostí by měly být okamžité informace o změnách tarifů a nabídky. Kvalitní dodavatel za vás vyřeší také všechny administrativní záležitosti, které se týkají přechodu od konkurence.

Důvěryhodnost dodavatele je bohužel velmi špatně posouditelná, ale i tak existuje několik faktorů, které o společnosti leccos vypoví. Především jde o způsob, jakým se společnost prezentuje, jak komunikuje a zda uvádí jasné a věcné informace o službách a cenách.

Předtím, než podepíšete smlouvu, si rozhodně přečtěte všechny podmínky a dodatky. A to i v případě renomované společnosti jako je RWE plyn. Zkrátka a jednoduše, řiďte se pravidlem „důvěřuj, ale prověřuj“ a nepodepisujte nic, co vám není zcela jasné.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.