Změna dodavatele plynu opravdu není složitá

Lamentujete nad vysokými účty za energie a přemýšlíte nad tím, jak je napřesrok citelně zredukovat? Existuje celá řada způsobů, jak snížit celkovou energetickou spotřebu domácnosti, zdaleka největší problém však představuje vytápění. Až 70% výdajů totiž pochází z účtů za plyn, elektřinu či tuhá paliva, která využíváte k topení. Topíte-li elektřinou, urychleně přejděte na ekonomičtější způsob – elektrická energie je zdaleka nejdražší a systémy elektrického vytápění značně neefektivní. Mnohem lepším řešením jsou kotle na tuhá paliva, která jsou ovšem spojena s pracným přikládáním. Není divu, že většina domácností volí právě plyn.

Cena plynu roste, co s tím?

Podíváme-li se na vývoj ceny plynu za posledních deset, patnáct let, nebudeme se stačit divit. Plyn je stále dražší a jak to tak vypadá, trend bude pokračovat i v příštích letech. Jediným řešením je změna dodavatele, díky které můžete ušetřit poměrně slušnou částku. V závislosti na velikosti vytápěného objektu se může jednat o tisíce, ale i desítky tisíc korun ročně. Český trh je liberalizovaný a dodavatelů je jako hub po dešti. Jak ale vybrat toho skutečně nejlevnějšího? Cena plynu se totiž často velmi liší. Poradíme vám, jak se na trhu zorientovat.

Ušetřete čas a využijte srovnávač

Jedinou možností, jak efektivně srovnat všechny aktuální tarify, je využít některého ze srovnání cen plynu. Jde o specifické portály, na kterých najdete jednoduchý kalkulátor energií. Do něj zadáte několik základních údajů, které pak aplikace vyhodnotí. Zobrazí se vám přehledná tabulka i s konkrétními cenami plynu. Ihned tak budete vědět, kolik můžete ušetřit. Přechod na jinou společnost není složitý a většinou ho za vás udělá nový dodavatel. Doporučujeme www.usetreno.cz

Publikováno: 08. 08. 2012

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: cena plynu | plyn | plyn 2012 | plyn kalkulačka | porovnání plynu | srovnání plynu