Nejlevnější dřevěné pelety pořídíte nyní. Ale proč byste jimi měli vůbec topit?

Topná sezóna je sice u konce a do té příští ještě nějaký ten pátek zbývá, ale přesto není od věci zvážit, zda není na čase změna paliva. Pokud již dlouho zvažujete přechod na plně ekologické a zároveň výhodné řešení, měly by vás zajímat dřevěné peletky. Ty vznikají jako vedlejší produkt při zpracování dřeva a mezi jejich charakteristické vlastnosti patří extrémní hustota a nízký obsah vody. Není divu, že nachází vyžití jako ekologické palivo. První otázka, která vás v souvislosti s dřevěnými peletami napadne, je naprosto pochopitelná. Proč byste měli přesedlat na jiné palivo – a v čem jsou ty pelety tak dobré? Následující výčet výhod vás možná přesvědčí...

Výhody topení dřevěnými peletami

Dřevěné pelety mají vysokou energetickou účinnost, obsahují velmi málo vody (cca 10 %) a minimum popelovin (max. 1 %). Výhřevnost je velmi vysoká, a to až do 19 GH.t-1. Proces manipulace s topivem je velmi čistý, nabízí se možnost automatizace při spalování a vzhledem k malému objemu není zapotřebí velkých skladovacích prostor. A pokud vás nepřesvědčí šetrnost k životnímu prostředí, mohla by to být přijatelná cena na jednotku vyrobeného tepla. Ekologie je přesto jedno z nejdůležitějších kritérií. Pelety jsou 100% ekologické palivo a oproti běžným fosilním palivům jako uhlí nebo plyn jde o obnovitelný zdroj energie. Za zmínku však stojí také nulová bilance CO2 – během procesu spalování se do vzduchu uvolní jen tolik oxidu uhličitého, kolik stromy spotřebovaly během růstu. Budete-li používat dřevěné pelety k topení, nebudete nijak škodit přírodě.

Kde pelety seženete levně?

Prodej pelet nabízí společnost Optimtop, která je zdarma rozváží po celém území České republiky, a to již od jedné palety. Za nejnižší cenu pelety pořídíte mimo topnou sezónu, takže s nákupem příliš dlouho neváhejte. V období od května do července je koupíte velmi levně!

Publikováno: 20. 05. 2015

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: nejlevnější dřevěné pelety