Skvělé tipy

Rozdíly mezi materiálem povlečení jsou značné. Který je nejlepší?

Tkaniny, se kterými se můžeme setkat, mnohdy ani neznáme. Jak se v tom vyznat a který kousek je nejlepší?

Co značí název renforcé?

Klasické upravení balněného materiálu do hladké klasiky se někdy nazývá macerace. Právě tímto způsobem je odstraněna nadbytečná vrstva a výsledkem jsou jemná a pevná vlákna. Povlečení je tak jemné a odolné vůči oděru. Tato úprava bavlny se používá všude tam, kde nám záleží nejen na vlastnostech, ale také na estetickém vzhledu tkaniny.

Mikroplyš odvádí vlhkost

Materiál zvaný mikroplyš je umělé textilní vlákno, které se stará nejen o odpuzování chladu, ale také vlhkosti. Mikrovlákna jsou oblíbená díky své struktuře a oceníte je zejména v chladnějších dnech. Mikroplyš má celou řadu pórů a výborně tak odvádí vlhkost. Materiál nežmolkuje, praním se neztrácí jeho barva nebo vlastnosti. Rozhodně se také nežehlí. Mikroplyš v mnoha domácnostech nesmí během zimního období chybět.

TIP: volnočasový magazín czechmagazine.cz

Hustě tkaný perkál

Pro perkál je typická speciální vazba. Hustě tkaný materiál, jehož povrchová úprava je hladká, je velmi oblíbený. Jiné tkaniny nenabízejí takovou sérii vertikálních i vodorovných vláken. Obvykle se tento kvalitní textil používá v hotelnictví, je totiž velmi odolný. Bohužel se ale musí žehlit. Povrch perkálu je matný. Tento typ tkaniny oceníte zejména v případě, kdy si chcete pořídit skutečně odolnou formu povlečení.

Mako-satén je lesklý

Klouzavý a lesklý satén nemá vůbec nic společného s touto tkaninou. Bavlněný satén je totiž úplně jiná liga. Jako satén se zde označuje tkací proces, ne materiál. Povlečení vyrobené tkacím procesem satén tak může být nejen z bavlny, ale také z viskózy, nebo třeba ze syntetických materiálů.

Flanel se nežehlí

Chlupatý povrch flanelu si oblíbíte zejména díky jeho příjemné hřejivé úpravě. V tomto povlečení není problém se zahřát. Flanel se nemusí ani žehlit a je stále krásný.

A které povlečení je nejlepší? Přece to, které si zvolíte podle svých požadavků.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.