Pro kutily

Milované dřevo: Využití nachází i tam, kde bychom to nečekali

Člověk je ze své podstaty budovatel. Vsadíme se, že máte nutkání tvořit v kostech i vy. Díky moderním materiálům a inovativním technologiím máme mnohem jednodušší výchozí pozici než naši předkové. Tak proč se v posledních letech stále častěji vracíme k přírodním materiálům? Důvodů je více. Považujeme je za jednoduchý způsob, jak se alespoň částečně napojit na vzdalující se přírodu. Zároveň důvěřujeme jejich léty prověřeným vlastnostem. Prim hraje dřevo, kterého není nikde dost. Jak ho můžete při zvelebování bydlení využít i vy?

Dřevěná střešní krytina

Že je dřevo na střeše o krok zpět, protože jiné materiály nabízí mnohem lepší vlastnosti a nejsou tak náchylné na působení povětrnostních vlivů? Asi to tak bude, přesto se čas od času někteří odvážní stavitelé rozhodnout vykročit z řady a volí palubkové obložení. Promyšlená konstrukce s efektivním odvodem vlhkosti (kvůli rychlému vysychání dřeva) hraje naprosto zásadní roli.

Vysoké budovy

Dřevostavba v podobě bungalovu nebo dvoupatrového domku nikoho nevyvede z míry. Ale co byste řekli na bydlení v domě ze dřeva, který svou výškou zastíní kdejaký činžák? Titulem nejvyšší dřevěné stavby se momentálně honosí norský Mjøstårnet. S 85,4 metry překonal 53 metry vysoký kanadský Brock Commons Tallwood house. Dřevo je zkrátka dost dobré i pro stavbu mrakodrapu.

Dřevěná fasáda

Proč mají některé domy dřevěné fasády? Protože skvěle vypadají a jsou téměř bezúdržbové. Z broušení a natírání nemějte strach – vhodně zvolená dřevina péči nepotřebuje. Jen mějte na paměti, že dřevo v průběhu času mění původní odstín a získává jedinečnou patinu. Někoho může představa nejednotné barvy odradit, pro některé majitele domů je tato vlastnost sama o sobě důvodem, proč do obkladů jít.

Dřevěná vana

V interiéru je dřevo jak doma. Zatímco stylové podlahové palubky nikoho nepřekvapí, dřevo jako materiál pro výrobu vany vyráží dech. Aby ne – z necek se styl muzejní exponát a vany se již dlouho vyrábí z materiálů jako akrylát, skleněná vlákna či ocelový plech pokrytý smaltem. A právě proto působí dřevěná vana jako zjevení. V každém případě jde o luxusní kousek, který na sebe strhne veškerou pozornost.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.