Interiér

Zařizujeme dětský pokoj aneb trendy v roce 2014

Děti rostou jako z vody a z miminka se rázem stane samostatný tvor, který potřebuje vlastní zázemí. Pro začátek tedy alespoň vlastní pokoje, který se stane na několik dlouhých let jeho útočištěm. Pokud se zařizováním dětského pokoje nemáte žádné zkušenosti, vezměte si dnešní tipy k srdci. Zařídit pokoj pro děti totiž není jen tak a musíte k němu přistupovat úplně jinak než k ostatním místnostem…

Charakter pokojíčku závisí na barvě

Zapomeňte na chvíli na tóny, které jsou trendy pro obývací pokoj nebo ložnici. Barvu nebo kombinace několika tónů volte obezřetně, neřku-li citlivě. Dětský pokoj musí být veselý a očekávaného výsledku dosáhnete pouze prostřednictvím světlých a sytých barev. Je-li vaše dítě velmi živé až hyperaktivní, vsaďte na modrou, zeleno-modrou nebo fialovou – tóny, které působí uklidňujícím dojmem. V opačném případě (u dítěte, které není příliš aktivní) zvolte oranžovou, purpurovou nebo červenou, které dítě povzbudí. Až čerstvá výmalba zaschne, vyšperkujte ji samolepkami s motivy oblíbených pohádkových hrdinů.

postel-mark-2-ulozny-prostor-celni-vyklop-c-121-klasic

Koberec, plovoučka, nebo něco úplně jiného?

Výběr podlahové krytiny do dětského pokoje většina rodičů poněkud podceňuje. Ale je to právě podlahová krytina, která se nemění tak často jako nábytek nebo malba. Ale která z množství podlahových krytin je ta nejlepší?

Typ podlahové krytiny musí odpovídat aktivitám dítěte, ale obecně lze říct, že ideální je podlaha z akustického PVC (marmoleum), korku, parket z lakovaného dřeva či podlaha z odolnějšího PVC. Bude-li dítě trávit spoustu času na podlaze, nevyhnete se koberci, ovšem spíše než celoplošný koberec, volte kusové koberce z přírodních materiálů. Koberec by však měl mít protišpinivou úpravu a neměl by podlaze klouzat (latexová vrstva na spodní straně koberce apod.).

postel-toro-k37-100-pedro

A co nábytek?

Chcete-li pro své děti to nejlepší, pak by vaše volba měla jednoznačně padnout na dřevěný nábytek z masivu. Ten má oproti ostatním materiálům spoustu podstatných výhod. Vydrží horší zacházení, je možné ho jednoduše opravit a není napuštěn zdraví škodlivými látkami. To je důležité především v případě dětské postele, na které dítě tráví spoustu času.

A protože dětský pokoj není nafukovací a dítě potřebuje spoustu místa na hry a další aktivity, přikloňte se k praktickým vestavěným skříním. Každý centimetr navíc je znát především v případě menších pokojíčků v bytech. Perfektní volbou je dětský nábytek na míru, který si můžete nechat přizpůsobit tak, aby pojal co možná nejvíce věcí.

detska-poschodova-postel-90x200-leon-bila-ruzova

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.