Finance

Jak to vypadá s hypotékami v posledním kvartále 2014? Velmi dobře!

Toužíte po vlastním bydlení nebo si chcete vylepšit to současné? Pokud vás trápí nedostatek financí, pak vás jistě potěší skutečnost, že hypotéční úvěry jsou ještě výhodnější než dříve. Hypotéční boom pokračuje a díky ČNB je levná hypotéka na dosah ruky. Ale jak si počínat, abyste si vybrali tu opravdu nejvýhodnější nabídku? Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, kterých byste se při výběru úvěru na bydlení měli držet.

Úroky i pod 2 % ročně? Žádný problém…

Banky doslova bojují o každého zákazníka, který projeví sebemenší náznak o úvěr. Jejich taktika však nespočívá jen ve snižování úrokových sazeb, ale i v dalších výhodách. U některých bankovních institucí získáte úrokovou sazbu pod 2 % ročně. Aktuálně jde o Equa bank, Wüstenrot stavební spořitelnu a několik dalších bank, které však nízký úrok podmiňují například tím, že si u nich musíte zavést běžný účet. Soupeření mezi bankami nápadně připomíná závody sportovních aut.

Equa bank vám nabídne úrok 1,99 % p. a. také při refinancování na úvěr s tří a pětiletou fixací. V případě nového úvěru se úroková sazba pohybuje lehce nad 2 % a rozhodnete-li se pro fixaci na 3 nebo 5 let, získáte úrok 2,09 % ročně. Akční nabídku lze využít do 27. listopadu 2014 a to ve výši od 700 tisíc korun do 90 % LTV (odhadní hodnoty nemovitosti). Podmínkou je sjednání pojištění schopnosti splácet (např. pro případ, kdy vám zdraví nedovolí vykonávat pracovní poměr apod.)

Výhodné refinancování je lákadlo pro ty, kteří již úvěr splácí

Nízké úroky jsou lákavé především pro ty, kteří si sjednali hypotéku v letech 2010 a 2012, kdy se průměrná roční úroková sazba pohybovala od 3,6 do 5 %. A aby toho nebylo málo Equa bank každému klientovi vyplatí zajímavý finanční bonus ve výši rovných 5 tisíc korun.
Chcete-li získat tzv. EXTRA úrokovou sazbu u Wüstenrot (1,89 % p. a.) nebo velmi výhodné refinancování (1,79 % p. a.), musíte se zavázat k tříletému fixačnímu období.

Tak co vy na to? Finanční analytici předpokládají, že s podobnými akcemi budou banky pokračovat ještě několik následujících měsíců a poté začnou úrokové sazby stoupat. Nenechte si výhodné nabídky proklouznout mezi prsty!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.