Skvělé tipy

Co koupit na malování? Krepové pásky

Chystáte se doma malovat? Pak vás čeká kupa práce, ale i zábavy. Činnost, na jejímž konci vidíte reálný výsledek, vždy stojí za to. Za nově vymalované stěny na sebe budete moct být pyšní. Měli byste si ovem připravit patřičné vybavení.

První, co začnete shánět, jsou určitě malířské barvy a štětce. Ostatně právě ty mají velký vliv na výsledek. Výběr toho správného odstínu je zdlouhavý, se špatně zvoleným štětcem či válečkem se vám zase bude špatně malovat. Nezapomeňte však koupit také zdánlivé drobnosti, jako jsou krepové pásky.

Pečlivé krytí je základ, krepové pásky pomohou

I těm nejšikovnějším malířům sem tam ukápne nějaká barva. Ve vlastním zájmu byste tedy neměli podceňovat zakrytí místnosti a nábytku, který jste v ní nechali. Využijte noviny a strečové fólie. Noviny zajistěte lepicí páskou, třeba tou krepovou, protože tu při malování ještě využijete.

Vyznačte si jasné hranice barvy, oblepte lišty

Krepové lepicí pásky jsou při malování ideální na ochranu lišt, parapetů a dalších drobných prvků. Tyto pásky jsou totiž papírové a zespodu nemají tak silné lepidlo. Pokud je někam nalepíte, budou se dát zase odlepit. A to přesně potřebujete. Když oblepíte parapet, lištu či práh ve dveřích, určitě budete chtít pásku jednou sundat, aniž by pod ní zbyly zbytky lepidla.

Malíři používají krepové lepicí pásky také na vyznačování hranic. Pokud například malujete stěnu dvěma barvami a vytváříte třeba vzor trojúhelníku, vyznačte si hranu trojúhelníku krepovou lepicí páskou. Namalujte jednu barvu, nechte ji zaschnout, strhněte pásku a nalepte ji znovu těsně k okraji již namalovaného odstínu. Pak se můžete směle pustit do druhé barvy.

Krepové pásky obvykle pořídíte v papírnictví, v malířských potřebách nebo v různých e-shopech. Prodává je třeba e-shop Jarico.cz, který se zabývá obalovými materiály. Návin pásky je 50 m.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.