Pojištění domácnosti ochrání váš majetek před velkou vodou i nezvaným hostem

Zrekonstruovali jste svou domácnost a pořídili si zbrusu nové vybavení a máte obavy, že se s vašim majetkem něco stane? Pojistěte si ho! Pojištění domácnosti je standardní formou pojištění, které nabízí téměř každá domácí pojišťovna a slouží nejen ke krytí škod vybavení, které se nachází v obytné části objektu, ale také v uzamykatelných prostorách jako je sklep nebo garáž. Pojistka se hodí pro majitele nemovitosti i pro lidi, kteří jsou si své bydlení pronajímají a vztahuje se na široké spektrum pojistných událostí. Získáte díky ní jistotu, že vám pojišťovna v případě nečekané škodní události proplatí škodu v předem stanoveném rozsahu.

Na čem závisí výše pojistného?

Stát se může ledacos. Výčet potencionálních škodních událostí je velmi pestrý a čítá živelné pohromy, havárie, ale také úmyslné poškození nebo krádeže. Cena pojištění domácnosti přitom není příliš vysoká a každý pojistitel nabízí rozličné balíčky, které se liší další volitelné složky. Zda je využijete, je otázkou vašich individuálních potřeb a samozřejmě množství financí, které na pojistné můžete uvolnit. Cena pojištění závisí na několika základních kritériích a to výši a rozsahu plnění, ale na lokalitě, ve které se pojištěná nemovitost nachází. Připlatí si za něj obyvatelé hlavního města a paradoxně také klienti, kteří bydlí na periferiích menších města. S nejvyšší cenou však mohou počítat lidé, jejichž domácnost pravidelně postihují povodně. V extrémních případech jim pojišťovna dokonce odmítne domácnost pojistit.

Na co si dát pozor?

Při sjednávání pojistných podmínek se zaměřte na výši pojistného krytí. To by nemělo být nižší než je aktuální hodnota domácnosti. Necháte-li si domácnost pojistit na nižší částku, vyplatí vám pojišťovna poměrnou část. Nezapomeňte si také důkladně přečíst rozsah škod, v rámci kterých lze pojištění uplatnit. Pokud se na některou část majetku pojistka nevztahuje, pravděpodobně vám pojišťovna nabídne vhodné připojištění. Ceny pojistného se mohou výrazně lišit i navzdory totožným podmínkám. Nesouhlaste proto s první výhodnější nabídkou a využijte přehledné srovnání pojištění na www.porovnani-pojisteni-online.cz, kde najdete nejlevnější pojištění během několika minut. Pojištění domácnosti je produkt, který se ve většině případů vyplatí, ale jen za předpokladu správného nastavení.