Virtuální adresa je dobrou volbou pro OSVČ i firmy

Lidí pracujících a podnikajících z domova rok od roku přibývá. Proto se objevují nové nástroje a možnosti, které podnikatelům a živnostníkům umožňují snadno a efektivně řešit každodenní úkony i legislativní stránku věci. Na popularitě nabývá i tzv. virtuální sídlo firmy.

Co je to virtuální sídlo firmy?

Virtuální sídlo firmy je služba, kterou zajišťují specializované firmy – umožňují podnikatelům registraci společnosti na adrese, která není skutečným fyzickým sídlem. Díky tomu se nemusíte starat o nájem kanceláře a zároveň můžete získat prestižnější místo podnikání v obchodním rejstříku. Taková virtuální adresa Praha 1 vypadá profesionálně a důvěryhodně.

Jak virtuální sídlo firmy funguje?

Když si zařídíte virtuální sídlo firmy, získáte adresu, kterou můžete používat pro podnikatelské účely. Na tuto adresu následně můžete směřovat firemní korespondenci, uváděti ji na fakturách a mít ji na webovkách. Služba virtuálního sídla firmy může nabízet také další výhody, typicky jde o služby přepážky nebo přeposílání pošty. Tyto služby vám umožní přijímat poštu na vaši virtuální adresu, a poté ji přeposlat na vaši skutečnou adresu nebo si ji nechat otevřít administrativním pracovníkem a naskenovat ji a zaslat vám e-mailem.

Výhody virtuálního sídla firmy

Virtuální sídlo firmy nabízí množství výhod. Klíčovým benefitem je profi adresa bez nutnosti pronájmu kancelářského prostoru nebo využívání vlastní domovské adresy. Díky tomu lze vybudovat důvěryhodnější dojem u zákazníků a potenciálních obchodních partnerů. Další výhodou virtuálního sídla firmy je flexibilita. Podnikatelé a živnostníci mohou pracovat odkudkoli a kdykoli, aniž by se museli starat o to, že nemají skutečné kanceláře. Toto může být užitečné pro ty, kteří cestují často nebo pracují z různých míst. A konečně úspora nákladů – např. tato virtuální adresa Praha 2 je vždy násobně levnější než pronájem kanceláře na dané adrese. Takový pronájem kancelářského prostoru bývá velmi nákladný a obvykle zahrnuje řadu dalších nákladů (např. náklady na energie nebo kancelářské vybavení apod.). S virtuálním sídlem firmy však tyto náklady odpadají. Pokud vás možnost, jak za adresu firmy ušetřit a zároveň získat další atraktivní výhody, podívejte se na nabídku firmy-sidla.cz, kde ceny pro OSVČ začínají na méně než stokoruně za měsíc a pro firmy na necelých dvou stovkách.

Publikováno: 26. 02. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Adam