Modernizace, rekonstrukce, stavba domu – díky Nové zelené úsporám získáte dotaci až 10 mil. Korun!

Sníte o modernějším bydlení, které nebude „jen“ krásné a útulné, ale také ekologické? Pokud jste si však spočítali, že byste na technologie a stavební materiál museli šetřit celé roky, a proto od svého plánu upustili, nezoufejte. Díky státnímu dotačnímu programu Nová zelená úsporám totiž můžete získat nemalou částku. Program již nějakou dobu běží a je o něj velký zájem. Aktuální vlna dotací potrvá do roku 2021 a byla by velká škoda, kdybyste se na ní nesvezli.

Ekonomické a ekologické bydlení

Bydlet levněji, a navíc ohleduplněji k životnímu prostředí – právě tyto dva cíle jsou základními pilíři dotačního programu Nová zelená úsporám. Obojího lze docílit poměrně snadno, a to úsporou energií. Bydlení může být výrazně úspornější po rekonstrukci střechy, realizaci zateplení, výměně oken a dveří a samozřejmě i po výměně starého kotle za nový, mnohem efektivnější model. A právě výměnou kotle se zabývají tzv. kotlíkové dotace: majitelé kotlů na tuhá paliva mohou v případě pořízení plynového kotle, kotle na biomasu či tepelného čerpadla získat nemalé částky. Na své si však přijdou také zájemci o zelenou střechu a fotovoltaickou elektrárnu. Seznam položek je vskutku velmi dlouhý.

Kolik díky dotacím ušetříte?

Výše dotace je přímo úměrná nákladům. Jinými slovy: čím více do bydlení investujete, tím více od státu dostanete zpátky. Zdaleka nejlépe na tom budou zájemci o stavbu nového domu v pasivním standardu. Ti mohou získat až 50 % v rámci Nové zelené úsporám ve výši až do 5 mil. korun, a navíc i další bonusy v rámci tzv. kotlíkových dotací. Majitelé bytových domů pak ušetří až 10 mil. korun ve výši do 20 % uznaných nákladů. Spoustu dalších praktických rad, doporučení a informací najdete na webu E.ON Rádce. Případně se spojte s kvalifikovanými energetickými poradci a zeptejte se jich na vše, co vás ohledně úsporného bydlení zajímá.

Publikováno: 09. 10. 2018

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: nová zelená úsporám