Finance

Modernizace, rekonstrukce, stavba domu – díky Nové zelené úsporám získáte dotaci až 10 mil. Korun!

Sníte o modernějším bydlení, které nebude „jen“ krásné a útulné, ale také ekologické? Pokud jste si však spočítali, že byste na technologie a stavební materiál museli šetřit celé roky, a proto od svého plánu upustili, nezoufejte. Díky státnímu dotačnímu programu Nová zelená úsporám totiž můžete získat nemalou částku. Program již nějakou dobu běží a je o něj velký zájem. Aktuální vlna dotací potrvá do roku 2021 a byla by velká škoda, kdybyste se na ní nesvezli.

Ekonomické a ekologické bydlení

Bydlet levněji, a navíc ohleduplněji k životnímu prostředí – právě tyto dva cíle jsou základními pilíři dotačního programu Nová zelená úsporám. Obojího lze docílit poměrně snadno, a to úsporou energií.

Bydlení může být výrazně úspornější po rekonstrukci střechy, realizaci zateplení, výměně oken a dveří a samozřejmě i po výměně starého kotle za nový, mnohem efektivnější model. A právě výměnou kotle se zabývají tzv. kotlíkové dotace: majitelé kotlů na tuhá paliva mohou v případě pořízení plynového kotle, kotle na biomasu či tepelného čerpadla získat nemalé částky. Na své si však přijdou také zájemci o zelenou střechu a fotovoltaickou elektrárnu. Seznam položek je vskutku velmi dlouhý.

Kolik díky dotacím ušetříte?

Výše dotace je přímo úměrná nákladům. Jinými slovy: čím více do bydlení investujete, tím více od státu dostanete zpátky. Zdaleka nejlépe na tom budou zájemci o stavbu nového domu v pasivním standardu. Ti mohou získat až 50 % v rámci Nové zelené úsporám ve výši až do 5 mil. korun, a navíc i další bonusy v rámci tzv. kotlíkových dotací. Majitelé bytových domů pak ušetří až 10 mil. korun ve výši do 20 % uznaných nákladů.

Spoustu dalších praktických rad, doporučení a informací najdete na webu E.ON Rádce. Případně se spojte s kvalifikovanými energetickými poradci a zeptejte se jich na vše, co vás ohledně úsporného bydlení zajímá.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.