Proč si pořídit hliníková okna?

Českým folklórem jsou okna plastová, v zahraničí jsou však k vidění mnohem častěji profily z hliníku. Pokud vás čeká výměna okenního systému a nechcete udělat zbytečnou chybu při výběru materiálu, rozhodně se s vlastnostmi hliníkových oken seznamte – možná nakonec dojdete závěru, že se pro vaše účely hodí mnohem více než tradiční plast. Seznámíme vás s výhodami a přidáme tip na spolehlivého výrobce.

Když cena odpovídá kvalitě

Plastová okna vděčí za svou popularitu skvělým poměrem ceny a výkonu. Často jsou však čistě ekonomickou volbou, protože stavitel nedisponuje větší částkou, která by umožňovala pořízení kvalitnějšího systému. Jinými slovy, jde především o peníze. Hliníková okna jsou o něco dražší, ale investici vyvažují specifické benefity, které plast nabídnout nedokáže. Největší výhodou (a to nejen oproti plastovým, ale také dřevěným profilům) je větší konstrukční tuhost. Tou další – a pro mnohé také velmi významnou – je bezúdržbovost. V některých případech jsou dokonce hliníkové dveře a okna nezbytností. Stavitelé po nich sahají především v případě atypických nebo velkých rozměrů, pro které by plastové ani dřevěné systémy vyrobit nešlo.

Jak je to s izolačními vlastnostmi?

V minulosti se tvrdilo, že hliníkové systémy neobstojí v přímém srovnání tepelně izolačních vlastností s plastovými okny. Dveře a okna z hliníkových profilů však v moderním provedení za plastovou konkurencí nijak nezaostávají, teplo i zvuk izolují skvěle po celou dobu životnosti.

Chcete se dozvědět více?

Odborníky na hliníkové systémy najdete ve společnosti PRUNIWERK a.s. Ryze česká výrobní firma realizuje také hliníkové fasády, zakázkovou výrobu klempířských prvků a v neposlední řadě střešní světlíky. Obrátit se na ni můžete také v souvislosti se ZOTK – vyřeší za vás efektivní požární odvětrávání. Pro bližší informace pokračujte na www.pruniwerk.cz

Publikováno: 19. 02. 2021

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam