Stavební materiály

OSB deska – stavební materiál, bez kterého se neobejdete

OSB deskyOSB desky patří mezi nejvyužívanější stavební materiály a jejich popularita stále stoupá. Důvod je prostý – chlubí se vlastnostmi, které jiné stavební desky nenabídnou. Díky pevnosti a tuhosti je lze využít takřka na cokoliv a vyrábí se i ve velkých formátech s minimálním množstvím spojů – a právě proto je zaručena mnohem nižší tepelná i akustická ztráta. Tím ovšem výhody OSB desky zdaleka nekončí. Dalším argumentem je i vysoká odolnost proti rázům a vibracím, silnému větru, žáru, ale i zemětřesení. Právě proto se využívají prakticky všude – ať už jako podlahy, bednění, obklady stěn nebo podbití a záklopa střechy a šikmin. Své čestné místo mají i na zahradě, kde jsou často využívány jako základní stavební prvek pergol a přístřešků.

Využívejte OSB desky i vy!

OSB deska je složena ze tří vrstev a právě díky nim vyniká pevností a nosností. Nejsou v nich suky ani praskliny, které jsou typické pro dřevo, a právě proto nachází využití i v oblasti interiérového designu. Charakteristický vzhled OSB desek nechává vyniknout přirozeným vlastnostem dřeva.

OSB desky lze zpracovat hned několika způsoby. Můžete je řezat, lakovat, mořit a natírat jako masiv, brousit, ale také obložit nebo omítnou. K tomu však budete potřebovat speciální lepící a štěrkové tmely.

Není OSB deska, jako OSB deska

OSB desky se vyrábí ve dvou variantách a to jako desky s kolmou hranou a pero-drážkou. Ty s kolmou hranou nachází využití především v rámci tesařských a truhlářských prací, tvorbě sendvičových panelů nebo jako opláštění konstrukcí. Můžete je použít i jako dočasné oplocení, zakrytí nežádoucích otvorů během rekonstrukce budovy či jako bednění při betonáži. Perodrážková varianta je jaké stvořená pro podlahové konstrukce, obklady stěn a šikmin a další konstrukce, u kterých jsou nezbytné silné a přesné spoje.

OSB desky, ale i další stavební materiály si můžete objednat i z pohodlí domova v e-shopu stavbaonline.cz. Jde pouze o kvalitní materiály od známých výrobců a můžete si je vyzvednout v některém z více než 25 smluvních skladů v rámci celé ČR. A za pouhých 690 Kč si je můžete nechat dovézt až před dveře!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.