Na scénu přichází anhydritové podlahy. Proč jsou tak žádané?

Čeká vás rekonstrukce domu? Nevyhovují vám stávající podlahy? Anebo snad stavíte takříkajíc z gruntu a rádi byste měli ve svém domě komfortní podlahové vytápění? Tak či tak upřete pozornost na anhydritové neboli lité podlahy. Zeptali jsme se odborníků z firmy Anhypodlahy s.r.o. na podrobnosti související se samonivelačním potěrem Anhyfast 20,30 MPa.

Když se řekne anhydrit

Anhydritové podlahy se vyrábí ze směsi na bázi síranu vápenatého, vody, písku a několika dalších přísad. Certifikovaná receptura dává vzniknout jedinečnému samonivelačnímu potěru s prvotřídními vlastnostmi. Firma Anhypodlahy vybírá vysoce kvalitní suroviny, které si ověřila během letité praxe v oboru.

Beton je minulost, anhydrit budocnost

Anhydrit je moderní materiál, který se používá při výstavbě rodinných domů, komerčních objektů i bytů. Využití je pestré a oproti betonovým podlahám nabízí lidé podlahy několik podstatných výhod. Aplikace lité podlahy je rychlá a obejde se bez fyzicky namáhavé práce. Podlaha je pochozí již na druhý den a po čtyřech až pěti dnech je možné ji zatížit. Díky dokonalému rozprostření samonivelačního potěru vzniká pevný, hladký a rovný povrch s absencí dilatačních spár. Na ten lze položit libovolný typ podlahové krytiny. V úvodu jsme zmínili podlahové vytápění. To je v kombinaci se samonivelačním potěrem velmi efektivní. Homogenní směs se rychle prohřívá a má velmi dobrou vodivost. Vzhledem k tomu, že se směs pokládá v tekutém stavu, může proniknout do všech míst v okolí potrubí podlahového vytápění.

Zvládnete to svépomocí?

Napadlo vás, že aplikaci anhydritu provedete svépomocí? Na tuto myšlenku raději zapomeňte. Anhypodlahy používají speciální výrobní zařízení, kterým směs dopraví na místo. Až poté se smíchá s vodou a rychle „nalije“ na připravený podklad. Výsledkem je perfektně rovná podlaha bez spár a trhlin. Chcete-li se dozvědět více, pokračujte na www.anhypodlahy.cz.

Publikováno: 23. 07. 2016

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: anhydritové podlahy