Nemáte dost peněz na nový rodinný dům? Nechte si vyrobit mobilheim!

Ceny nemovitostí jsou v posledních letech příznivé, nicméně ne každý se chce zadlužit hypotékou na několik desítek let. Je to i váš případ, ale přesto se nechcete snu o vlastním rodinném domku vzdát? V tom případě se vydejte cestou mobilheimu. Mobilní domy nejsou žádnou novinkou a nedají na ně dopustit především ve Velké Británii a v Nizozemsku. V posledních deseti letech pozvolna pronikají i do České republiky a zdá se, že jim přicházíme na chuť.

Mobilheimy se do Evropy dostaly ze zámoří

Historie mobilních domů sahá o více než 60 let zpět. Zrodily se v USA a v podstatě šlo o upravené karavany. Tzv. trailery jsou ve Spojených státech k vidění i dnes a bydlí v nich lidé, kteří se často stěhují z místa na místo. Evropské mobilheimy však karavany nepřipomínají a vypadají jako plnohodnotné zděné stavby. Kvalitně provedený mobilní dům od klasického domu na první pohled nepoznáte. Přesto jsou mobilní a lze je poměrně jednoduše přemístit. mobilní dům

Hlavní výhody mobilheimů

Mobilita samozřejmě není jedinou předností mobilních domů. Hlavní devizou je přijatelná pořizovací cena. Nejlevnější mobilheimy lze pořídit již za 300 tis. Kč a plně zateplený rodinný dům s dispozicemi 3+1 (rozloha 70 m2) za 1,33 mil. Kč včetně DPH a základové desky. Navíc jde o řešení „na klíč“, které zahrnuje rohovou kuchyň, menší koupelnu, přímotopy, bojler a kachlová kamna. Výše uvedený příklad vychází z praxe. Levné a přesto velmi kvalitní mobilní domy vyrábí renomovaná česká firma Petra Žáčka. Mobilheimy mají vnitřní omítky namísto nevhodných SDK desek (příliš těžké a křehké), variabilní výšku stropu a sklon střechy, vnější omítky a zateplenou fasádu. Realizace domu je velmi rychlá (výrobce vám ho přiveze hotový) a obejde se bez stavebního povolení. Pokud vás zajímají detaily a chcete se podívat na nabídku typových staveb, koukněte se na www.mobilnidomky.cz.

Publikováno: 01. 10. 2014

Kategorie: Reality

Autor: Adam

Tagy: dům bez stavebního povolení | mobilní domy bez stavebního povolení