Skvělé tipy

Na jaké nejčastější potíže můžete narazit při používání filtrované vody a jak je řešit?

Přestože je používání filtrační konvice velice jednoduché a nenáročné, takže jej zvládne naprosto každý, čas od času se mohou objevit nečekané komplikace, které by vás ale neměly překvapit. Stačí se dopředu připravit na jejich možný výskyt a vědět, jak si s nimi poradit.

Filtrační patrona je po rozbalení vlhká

To vůbec není na škodu, protože u některých typů filtrů musí být jejich obsah udržován navlhčený, aby se aktivní látka v patroně, kterou tvoří pryskyřice, udržovala v dobré kondici. Existují však i moderní typy filtračních patron, které tuto podmínku nutně nevyžadují. Mezi ty patří například filtry Brita Maxtra Performance a Brita Maxtra Hard, které jsou připraveny k okamžitému použití i přímo ze suchého stavu. V každém případě, jestliže po rozbalení najdete na filtru krůpějky vody anebo vlhkost, je to v pořádku.

Voda z filtrační konvice teče pomalu

Ani tento problém není neodstranitelnou závadou. Ve většině případech jde o nevhodně umístěnou filtrační patronu v konvici. Při výměně filtru by filtr měl jít do konvice lehce zacvaknout a bez násilí usadit na místo. Jestliže je potřeba k jeho usazení použít hrubou sílu, pravděpodobně jej nezacvakáváte do správné polohy a měli byste jej zkusit pootočit. Jestliže se již stalo a voda z filtrační konvice teče pomalu, nadzdvihněte filtr a zkuste jej mírně pootočit. Indikátor správného uložení filtru by mělo být jemné zacvaknutí, které se ozve bezprostředně po správném vložení.

Ve vodě se objevují vlákna nečistot. Co s tím?

Je přirozené, že se uživatelé znepokojují, objeví-li se jim ve vodě drobná vlákénka jakoby prachu nebo nečistot. Obvykle opět nejde o nic závažného. V drtivé většině případů nejde o prach, ale o vlákénka aktivního uhlí, která se uvolnila z filtru. Ta rozhodně nejsou na škodu a vaše zdraví neohrozí. Chcete-li se jim přesto vyhnout, namočte před použitím filtrační patronu alespoň na půlhodinu do vody a před použitím ji protřepejte. Vodu z prvního naplnění konvice s novou filtrační patronou poté raději vylijte a v dalších dávkách se již vlákna objevovat nebudou.

Elektronický či mechanický indikátor na filtrační konvici nefunguje

Tento problém již dokáže potrápit řadu uživatelů, protože neví, kdy přesně mají v konvici vyměnit filtr. Nefunkční elektronický indikátor se v mnoha případech dostane opět do života po dlouhém stisku tlačítka start. Držte jej alespoň minutu. Jestliže tento krok nepomůže, je pravděpodobně indikátor vadný anebo je slabá baterie. V obou případech se obraťte na odborný servis, který vám s řešením vašeho problému pomůže.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.