Skvělé tipy

Na jaké nejčastější potíže můžete narazit při používání filtrované vody a jak je řešit?

Přestože je používání filtrační konvice velice jednoduché a nenáročné, takže jej zvládne naprosto každý, čas od času se mohou objevit nečekané komplikace, které by vás ale neměly překvapit. Stačí se dopředu připravit na jejich možný výskyt a vědět, jak si s nimi poradit.

Filtrační patrona je po rozbalení vlhká

To vůbec není na škodu, protože u některých typů filtrů musí být jejich obsah udržován navlhčený, aby se aktivní látka v patroně, kterou tvoří pryskyřice, udržovala v dobré kondici. Existují však i moderní typy filtračních patron, které tuto podmínku nutně nevyžadují. Mezi ty patří například filtry Brita Maxtra Performance a Brita Maxtra Hard, které jsou připraveny k okamžitému použití i přímo ze suchého stavu. V každém případě, jestliže po rozbalení najdete na filtru krůpějky vody anebo vlhkost, je to v pořádku.

Voda z filtrační konvice teče pomalu

Ani tento problém není neodstranitelnou závadou. Ve většině případech jde o nevhodně umístěnou filtrační patronu v konvici. Při výměně filtru by filtr měl jít do konvice lehce zacvaknout a bez násilí usadit na místo. Jestliže je potřeba k jeho usazení použít hrubou sílu, pravděpodobně jej nezacvakáváte do správné polohy a měli byste jej zkusit pootočit. Jestliže se již stalo a voda z filtrační konvice teče pomalu, nadzdvihněte filtr a zkuste jej mírně pootočit. Indikátor správného uložení filtru by mělo být jemné zacvaknutí, které se ozve bezprostředně po správném vložení.

Ve vodě se objevují vlákna nečistot. Co s tím?

Je přirozené, že se uživatelé znepokojují, objeví-li se jim ve vodě drobná vlákénka jakoby prachu nebo nečistot. Obvykle opět nejde o nic závažného. V drtivé většině případů nejde o prach, ale o vlákénka aktivního uhlí, která se uvolnila z filtru. Ta rozhodně nejsou na škodu a vaše zdraví neohrozí. Chcete-li se jim přesto vyhnout, namočte před použitím filtrační patronu alespoň na půlhodinu do vody a před použitím ji protřepejte. Vodu z prvního naplnění konvice s novou filtrační patronou poté raději vylijte a v dalších dávkách se již vlákna objevovat nebudou.

Elektronický či mechanický indikátor na filtrační konvici nefunguje

Tento problém již dokáže potrápit řadu uživatelů, protože neví, kdy přesně mají v konvici vyměnit filtr. Nefunkční elektronický indikátor se v mnoha případech dostane opět do života po dlouhém stisku tlačítka start. Držte jej alespoň minutu. Jestliže tento krok nepomůže, je pravděpodobně indikátor vadný anebo je slabá baterie. V obou případech se obraťte na odborný servis, který vám s řešením vašeho problému pomůže.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.