Skvělé tipy

Vodní filtr: Zdravá voda pro celou rodinu

Dvě slova posloucháme od lékařů, z médií i ve svém okolí tak často, že znějí jako nějaké zaklínadlo. Pitný režim musíme dodržovat, aby naše tělo nestrádalo, přesto však už málokdo řeší, co je na pití ideální.

Bez vody to nejde

Základním prvkem pitného režimu by měla být voda. Čistá, neochucená, obyčejná voda. Z kohoutku nám ale často teče voda nedobrá, kterou nechceme pít my, natož naše děti a tak bez rozmýšlení dáme přednost kupovaným sladkým limonádám, šťávám a dalším nevhodným nápojům. Jsou totiž plné umělých barviv, chemických konzervantů a dalších látek, které bychom do svého těla neměli vůbec přijímat. Voda stále zůstává hlavním faktorem k našemu přežití, nevydržíme bez ní ani pár dní. Ukazatelem, že naše tělo potřebuje vodu, je pocit žízně, pít bychom tak měli ještě před tím, než se žízeň objeví. Z kohoutku ale teče voda chuťově nedobrá, v kupovaných plastových lahvích se obáváme o kvalitu. Zlepšit chuť vody pomohou vodní filtry a zároveň ji i zbaví případných nečistot a škodlivých látek, které našemu organismu nesvědčí.

Pro lepší chuť

Právě chuť vody bývá často důvodem, proč tu, která nám teče z kohoutku, nepijeme. Různé pachuti nás odrazují od pití čisté vody a tak ji raději dochutíme sladkým sirupem nebo úplně vyřadíme z našeho pitného režimu. Zlepšit chuť vody a také odstranit škodlivé nečistoty pomůže vodní filtr. Filtry umí zachytit těžké kovy, antibiotika, saponáty, pesticidy, chlor a mnoho dalších, našemu zdraví neprospěšných látek. Ty, které nám naopak svědčí, jako jsou vápník, hořčík nebo jód, ve vodě uchovají. Výhodou upravené vody je skvělá chuť, kterou si zamilují nejen dospělí, ale i děti. Právě u dětí bývá nejčastěji problém s dodržením pitného režimu kvůli vodě, která jim nechutná a odmítají ji pít. Některá filtrovaná voda je vhodná i pro malé děti od půl roku věku.

Když si na dobrou vodu zvyknete, chcete ji pít stále a už nezkoušet jinou. Proto je třeba do kanceláře nebo na chalupu vhodný nádobový filtr, který přefiltruje konvici vody za několik minut. Dostatek vody a tedy i dodržování pitného režimu Vám pomůže cítit se lépe.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.