Do moderního interiéru patří moderní umění

Do moderně zařízeného interiéru se repliky od Rembrandta, Rubense nebo Tiziana příliš nehodí. Pokud si nepotrpíte na klasiku a preferujete moderní umění, máme pro vás řešení. Nespokojíte-li se s replikami a toužíte-li po originálech, navštivte prodejní galerii Jindřicha Lípy a vyberte si z pestrého spektra unikátních obrazů. Ještě předtím, než se do virtuální exkurze pustíte, vám autora i jeho díla představíme.

Kdo je Jindřich Lípa a čím se zabývá?

Jindřich Lípa se narodil v roce 1959 v Praze a jeho učiteli byli akademičtí malíři Zdena Burgetová a Jindřich Heger. Aktuální Lípova tvorba se zaměřuje především na obrazy do moderního interiéru v abstraktním futurismu a naivním surrealismu. Kromě toho se zabývá (či zabýval v minulosti) kresbou, klasickou a velkoplošnou koláží, abstraktní a perfomance fotografií, grafickými návrhy (od vizitek až pod přebaly knih), uměleckým zpracováním kovů a architekturou. Dnes však zůstaneme u jeho virtuální galerie obrazů, kterou najdete na adrese www.artlipa.cz.

Jaké jsou obrazy Jindřicha Lípy?

Sám autor svá díla nazývá „nekonečnými obrazy“ a přenáší do nich svůj úžasný zářící svět. Jednotlivé barvy mají formu plastických objektů se světelnou kvalitou a Lípa se inspiruje v okolním světě, ale také ve svém podvědomí. Výsledkem je konflikt mezi řádem, chaosem, geometrií a atypickými tvary, ztvárněný nejrůznějšími technikami kresby a malby. Další slova jsou zbytečná, Lípovy obrazy jsou jednoduše unikátní a názor si na ně budete muset udělat sami. Abyste se do nich zamilovali, však nutně nemusíte rozumět modernímu umění. Barevné abstraktní kompozice nebo propracované surrealistické motivy jsou dominantou každého moderního interiéru a propůjčí mu specifickou atmosféru. Udělejte si výlet do prodejní galerie a vyberte si originál, který vám bude dělat radost kdykoliv se na něj podíváte...