Vzduchotechnika

Proč je průmyslová filtrace vzduchu tak důležitá pro lidské zdraví?

Kvalita dýchaného vzduchu má prokazatelné účinky na lidské zdraví. Proto jsou dýchací onemocnění kvůli zplodinám a prachu jsou jedny ze zdravotních hazardů, se kterými se pracovníci v průmyslových odvětvích potýkají.

Dopad průmyslového znečištění na zdraví

Při výrobě se uvolňují zplodiny, prach nebo chemické látky, které mohou být pro lidi škodlivé. Znečištěný vzduch ovlivňuje hlavně funkci plic a způsobuje i ostatní respirační problémy.

Odsávání spalin je tedy důležité jako prevence proti závažným onemocněním. Podle European Environment Agency vdechování znečištěného vzduchu může vést k chronické obstrukční plicní nemoci, onemocnění průdušek, rakovině plic nebo i infarktu.

Podle studie Future Workplace Wellness je čistý vzduch jeden z parametrů, který vede k větší spokojenosti a produktivitě zaměstnanců. Průzkumy dokonce ukazují, že čerstvý vzduch zvyšuje produktivitu zaměstnanců až o 11 %.

Samotní zaměstnanci (58 %) vnímají kvalitu vzduch jako jeden z nejdůležitějších aspektů na pracovišti.

Znečištěný vzduch nás obklopuje v každodenním životě, zejména však v industriálních oblastech. Průmyslová filtrace vzduchu je jeden ze způsobů, jak co nejlépe zabránit vzniku zdravotních potíží a zároveň zajistit spokojenost a vysokou produktivitu zaměstnanců.

Další výhody průmyslového odsávání

Čistý vzduch však není pouze o zdraví pracovníků, má také dopad na efektivnost práce a kvalitu zpracovaných produktů.

Při obrábění materiálů vznikají piliny a prach, které znečišťují pracovní plochu. Usazování prachu ve výrobních prostorách může vést k poškození strojů, a navíc se zvyšuje riziko výbuchu.

Odsávání prachu je tedy zásadní nejen kvůli potenciálnímu vzniku respiračních onemocnění, ale také jako prevence proti explozi. Čisté pracovní prostředí navíc vede k lepším výsledkům ve výrobě.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.