Dřevostavby aneb jak bydlet rychle a levně

Dřevostavba OKALTéměř každý, kdo přemýšlí o novém bydlení, dříve nebo později naraz na dřevostavby. A nutno podotknout, že jde o srážku příjemnou a často i osudovou. V době, kdy hlídáme každý kilowatt, zkrátka kvalitní nízkoenergetický dům přijde vhod. V porovnání s klasickými cihlovými domy jsou úniky tepla minimální a navíc netrvá tak dlouho, než se uvnitř vyhřeje. Obytná plocha dřevostavby je oproti zděné stavbě se srovnatelnými tepelnými ztrátami a stejnou zastavěnou plochou větší – dřevěné stěny s izolací jsou totiž mnohem tenčí než zateplené zdivo. Další obrovskou výhodou je i rychlost, s jakou lze dřevostavbu postavit. Svůj nový dům můžete mít pod střechou již za jeden den.

Pozor na fušery

Pokud jste již někdy viděli dřevostavbu na vlastní oči, zřejmě vám připadala tak nějak uhlazenější než okolní cihlové domy. Zrak vás určitě nešálil, dřevostavby jsou skutečně hezčí, a to díky strojové přípravě. Na fasádách proto nenajdete prakticky žádné nerovnosti, které jsou typické pro ručně nanášené omítky.

Potencionálního zájemce o nízkoenergetické dřevostavby samozřejmě zajímají i nevýhody. Mají vůbec nějaké? Nic není bez poskvrnky, ale v případě dřevostaveb nejde o nedostatky jako takové, jako spíše rizika, která jsou spojena s využíváním nekvalitních materiálů a nedodržováním technologických postupů. Dřevostavba, kterou postavila firma bez odborných znalostí, ideálním místem k životu skutečně není.

Dřevostavby OKAL – jednoduše to nejlepší

Neriskujte, že budete ve finále z vysněné dřevostavby zklamaní a svěřte její realizaci někomu, kdo má na kontě více než 85 000 postavených domů. Společnost OKAL se výrobě dřevěného bydlení věnuje přes 80 let a v současné době nabízí více než 2 500 typových domů. Důvod, proč jsou dřevostavby OKAL tak oblíbené, je prostý. Jsou extrémně odolné, vysoce kvalitní a zároveň cenově dostupné. Další důležité informace najdete na webu okal.cz. Chcete-li si dřevostavbu prohlédnout na vlastní oči, zajeďte se podívat na vzorový dům v Plzni. Opouštět se vám ho bude opravdu s těžkým srdcem...

Publikováno: 02. 04. 2013

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: dřevostavby | dřevostavby okal | nízkoenergetické dřevostavby