Jak ušetřit místo v bytě? Posuvnými dveřmi!

Přesouváte doma nábytek až do aleluja, využíváte doslova každý centimetr všech dostupných úložných prostorů, a stejně vám v bytě chybí nějaké to místo navíc? Přemýšleli jste už nad posuvnými dveřmi? Pojďme si o nich říct.

Moderní náhrada za klasické dveře

Interiérových dveří máme hned několik. Jistě znáte, a nejspíš je doma i máte, otvírací dveře. Říká se jim také otočné. Jsou charakteristické tím, že se věší na dveřní panty na zárubni. Způsob otevírání, totiž směrem do prostoru, znamená, že zabírají nemálo drahocenného místa. Pak tu máme posuvné dveře do bytu. Oproti předchozím se otevírají posouváním podél zdi, případně zasouváním do speciálního pouzdra ve zdi. Logicky tak nevytvářejí absolutně žádné nároky na místo v prostoru. Vzhledově působí velmi elegantně a decentně.

Posuvné dveře na stěnu nevyžadují stavební úpravy

Ať už jednokřídlé či dvoukřídlé, oba typy těchto posuvných dveří se pohybují podél stěny pomocí obložkové zárubně s garnýží opatřenou pojezdovou lištou. Jejich výhodou je nejen značná úspora místa. Montáž nevyžaduje bourání nebo jiné rozsáhlé stavební úpravy, což představuje oproti dveřím s posouváním do stěny ohromný benefit. Jelikož nedisponují prahy či vodícími lištami na podlaze, jsou bezbariérové. Obdobou posuvných dveří jsou celé posuvné stěny. Posuvné příčky dokážou v případě potřeby jednoduše oddělit třeba kuchyni od obývacího pokoje či ložnici od dětského pokoje.

Kdy se z dveří stane designová záležitost?

Když jsou celoskleněné. Orsabac se sídlem v Českých Budějovicích takové má. Vyrábí je z bezpečnostního kaleného, případně z bezpečnostního kaleného lepeného skla. Výsledným efektem jsou pak dveře čiré, matné, pískované, ale i ozdobené fóliemi podle vašeho výběru. Celoskleněných dveří není třeba se obávat. Nerozbijí se jen tak. A kdyby přece, rozpadnou se v tupé kousky, nikoliv v ostré střepy. Ještě váháte? Podívejte se na web Orsabac. Najdete zde fotografie realizací posuvných dveří na stěnu. Zjistíte, že pokud se svěříte do rukou profesionálů, můžete počítat s pomocí při výběru optimálních dveří do vašeho bytu, s montáží bez bourání, se zárukou precizní práce, a to vše za víc než příjemnou cenu.a

Publikováno: 25. 05. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Adam